Polska

"Krakowiak" skazany. Posiedzi 12 lat

Polska

 
TVN24"Krakowiak" skazany na 12 lat więzienia

Katowicki sąd skazał na 12 lat więzienia "Krakowiaka". Zdaniem prokuratury, gang Janusza T. był jednym z najgroźniejszych grup przestępczych w kraju.

"Krakowiak" został skazany przez Sąd Apelacyjny w Katowicach w procesie dotyczącym rozbojów i kradzieży. Przestępstwa - zdaniem sądu - dokonane były przez członków jego grupy w latach 90.

13 innych oskarżonych dostało kary od roku i 3 miesięcy do 12 lat więzienia. Cześć zarzutów zbada ponownie sąd I instancji.

Współpracowało z nim nawet 300 osób

Według prokuratury, gang "Krakowiaka" był jedną z najgroźniejszych grup przestępczych w kraju. Grupa istniała w latach 1991-1999, działając głównie w południowej Polsce. Jak zeznawali świadkowie koronni, w szczytowym okresie działalności z "Krakowiakiem" współpracowało nawet ok. 300 osób.

Rok temu katowicki sąd okręgowy skazał Janusza T. na 14 lat więzienia za organizację rozbojów i kradzieży. Po zaskarżeniu tego orzeczenia przez obrońców, sąd apelacyjny uchylił cześć zarzutów, m.in. wobec "Krakowiaka", dla którego prokurator żądał 15 lat więzienia. Tę część sprawy musi zbadać ponownie sąd okręgowy. Skutkiem apelacji prokuratury było podwyższenie kar wobec części oskarżonych.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości