Pięć osób odpowie za czerpanie korzyści z prostytucji

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Policja zatrzymała pięć osób
Policja zatrzymała pięć osóbMałopolska policja
wideo 2/5
malopolska policja

Do pięciu lat więzienia grozi trzem kobietom i dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policję. Według ustaleń śledczych czerpali oni korzyści z prostytucji, pośrednicząc między pracownicami seksualnymi a klientami.

Podejrzani zostali zatrzymani w Krakowie oraz w powiecie ostrowieckim (woj. świętokrzyskie). W akcji uczestniczyli między innymi kontrterroryści z Krakowa oraz Kielc. O zatrzymaniach rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował w środę.

- Kryminalni przy wsparciu kontrterrorystów weszli do kilku krakowskich mieszkań oraz do domu w powiecie ostrowieckim, gdzie zamieszkiwać miały osoby podejrzewane o czerpanie korzyści z prostytucji. Zatrzymali trzy kobiety i dwóch mężczyzn zamieszanych w nielegalny proceder - relacjonował Gleń.

Zatrzymano pięć osób24.11 | Do pięciu lat więzienia grozi trzem kobietom i dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policję. Według ustaleń śledczych czerpali oni korzyści z prostytucji, pośrednicząc między pracownicami seksualnymi a klientami.

Jak działała grupa

Według ustaleń śledczych na czele grupy stała 29-letnia mieszkanka pow. ostrowieckiego oraz dwaj mieszkańcy Krakowa w wieku 36 i 44 lat. Od 2021 roku werbowali oni kobiety świadczące usługi seksualne, zapewniając im lokale, wyposażenie oraz umawiając spotkania z klientami. Podejrzani czerpali z wykonanych przez kobiety usług korzyści materialne.

W przestępczy proceder zamieszane były również 21-latka oraz 31-latka, które umawiały klientów na masaże oraz inne usługi erotyczne.

Wszystkim zatrzymanym osobom postawiono zarzuty dotyczące czerpania korzyści z cudzego nierządu, za co grozi do pięciu lat więzienia. Prokurator zastosował wobec piątki podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe.

Czytaj też: Prostytucja na "domówkach". Wpadła dwójka sutenerów

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: 24.11 | Do pięciu lat więzienia grozi trzem kobietom i dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policję. Według ustaleń śledczych czerpali oni korzyści z prostytucji, pośrednicząc między pracownicami seksualnymi a klientami.

Pozostałe wiadomości