Polska

Auto unosi się, obraca i wpada na chodnik. "Przejechała na czerwonym"

Polska

Auto unosi się, obraca i wpada na chodnik
Andrzej | Kontakt 24Do zdarzenia doszło w Krakowie

Ma czerwone światło, mimo to przejeżdża przez skrzyżowanie w Krakowie. Dochodzi do zderzenia. Tylna część auta unosi się nad ziemią, po chwili samochód obraca się i ląduje na chodniku i latarni. - Wyglądało to dość dramatycznie. Mocno się wystraszyliśmy - mówi Reporter 24. Moment zdarzenia nagrała kamera umieszczona w jego aucie.

Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sytuacja miała miejsce w środowe popołudnie. Z ulicy Wielickiej wyjeżdżały auta, które miały już zielone światło. Z kolei nissan jechał lewym pasem ulicy Kamieńskiego. Kierująca nie zatrzymała się. Wjechała na skrzyżowanie, wtedy w prawy bok auta uderzyło drugie.

Siła uderzenia sprawiła, że nissana podbiło i obróciło. Samochód zatrzymał się w poprzek chodnika tuż przy prawym pasie. Auto uderzyło też w latarnię. Ten moment widać na nagraniu, które do naszej redakcji przesłał pan Andrzej. Jak mówił, czekał na zielone światło.

Policja: miała czerwone

- Wyglądało to dość dramatycznie. Jechałem ze znajomą, kiedy zobaczyliśmy to zdarzenie. Staliśmy na czerwonym. Mocno się wystraszyliśmy. Od razu zadzwoniłem na numer alarmowy 112 - powiedział Reporter 24.

Posterunkowa Elżbieta Bytnar-Znachowska z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie poinformowała nas, że nikomu nic się nie stało. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca nissanem przejechała na czerwonym świetle i doszło do zderzenia z oplem - relacjonowała.

Kierowcy byli trzeźwi. Kobieta, która prowadziła nissana, dostała 500 złotych mandatu.

Autor: ok//ank / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kraków | Andrzej

Pozostałe wiadomości