Kotecka tłumaczy się Urbańskiemu

 
TVN24Patrycja Kotecka zaangażowała się w medialną kampanię przeciwko doktorowi G.

Patrycja Kotecka przyznała się, że w laptopie Zbigniewa Ziobry trzymała scenariusze programów telewizyjnych - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Wicedyrektor Agencji Informacji TVP miała napisać to w liście do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego.

Informacja pochodzi ze źródeł w TVP, z samą Kotecką przez cały dzień nie było kontaktu.

Według PAP większość pozostawionych scenariuszy dotyczyła programów realizowanych dla prywatnej telewizji TV4, dwa scenariusze - według wyjaśnień Koteckiej - dotyczyły reportaży wyemitowanych potem w TVP3 (programy na temat: katastrofy w kopalni Halemba i polonijnego biznesmena, podejrzewanego przez polską prokuraturę o podżeganie do zabójstwa Papały Edwarda Mazura).

Ziobro: To robota służb

W poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" Zbigniew Ziobro przyznał, że udostępniał swojego służbowego laptopa, m.in. Koteckiej. Jak powiedział, miała na nim pisać scenariusze m.in. programu "Detektor" dla TV4 oraz scenariusz programu dla TVP3 o Edwardzie Mazurze. Ziobro twierdzi, że dowiedział się o tym dopiero po wycieku informacji z ABW, kiedy zapytał Kotecką o tę sprawę.

Ziobro zaprzeczył natomiast, by w jego laptopie znajdowały się informacje dla "Wiadomości" TVP. - Służby pana Bondaryka (szefa ABW – red.) celowo zmanipulowały informacje, by podgrzać atmosferę i dyskredytować jednego z liderów opozycji - powiedział Ziobro.

Były minister zapowiedział jednocześnie, że chce zwrócić się do premiera w sprawie działań, jakie prowadzi ABW badając jego służbowego laptopa. Według Ziobry, Agencja "dopuszcza się przestępstw, choćby pozwalając na celowy przeciek" z badania laptopa.

ABW zapowiedziało, że zajmie się sprawą przecieków.

"Żadne decyzje personalne nie zapadły"

Patrycja Kotecka, której nazwisko wymieniane jest w niektórych doniesieniach prasowych, złożyła władzom Telewizji Polskiej stosowne pisemne oświadczenie, natomiast TVP S.A. nie jest w stanie podejmować polemiki z publikacjami opartymi na informacjach pochodzących z anonimowych źródeł

Co było w laptopie Ziobry?

Informacja o tym, że w laptopie byłego ministra sprawiedliwości Patrycja Kotecka przetrzymywała służbowe scenariusze dostała się do mediów w zeszłym tygodniu. RMF FM podało, że laptop zawierał skrypty z programów publicystycznych z rozpisaniem na role. Jednym z dokumentów miał być wstępny scenariusz programu o służbie zdrowia.

Z kolei według Radia ZET, część dokumentów dotyczy zatrzymania doktora Mirosława G. "Dokumenty mają charakter instrukcji. Jak opisywać sprawę, czy nawet jak w telewizji pokazywać moment zatrzymania Mirosława G. przez CBA" - podała rozgłośnia, powołując się na anonimowego informatora.

Informacji mediów nie potwierdziło Ministerstwo Sprawiedliwości. Rzecznik resortu Grzegorz Żurawski powiedział w sobotę, że ABW nie przedstawiła jeszcze wyników analizy laptopów Ziobry i jego asystenta.

Kariera Patrycji Koteckiej

Patrycja Kotecka jest wicedyrektorem Agencji Informacji od listopada 2007 r. Wcześniej (od marca 2007 r.) Kotecka pracowała w TVP na etacie jako reporter Kuriera TVP3, od listopada 2006 do stycznia 2007 współpracowała z telewizją jako reporter.

Autorski program śledczy "Detektor - raport Czwórki" Kotecka prowadziła w TV4 w 2005 r.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości