Schetyna pyta o finanse, Brudziński odpowiada. "Proszę nie pochlipywać"

Polska

Joachim Brudziński do Grzegorza Schetyny: proszę nie pochlipywaćtvn24
wideo 2/35

Szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński przypomniał, że PO jako partia ma takie same możliwości finansowe jak PiS. Skomentował w ten sposób słowa lidera PO Grzegorza Schetyny, który nalega, aby koszty sobotniej konwencji wyborczej PiS w Lublinie zostały ujawnione. "Panie Grzegorzu, proszę nie pochlipywać i nie rozpaczać. PO jako partia ma takie same możliwości finansowe jak PiS" - napisał Brudziński na Twitterze.

- Wzywam prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa sztabu wyborczego PiS Joachima Brudzińskiego, żeby ujawnili, ile kosztowała sobotnia konwencja PiS w Lublinie - powiedział w sobotę lider PO Grzegorz Schetyna.

"Panie Grzegorzu, proszę nie pochlipywać i nie rozpaczać. PO jako partia ma takie same możliwości finansowe jak PiS, więc te Pana żale i pretensje są śmieszne i żałosne, jak wasza wczorajsza konwencja" - napisał na Twitterze szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński w odniesieniu do tych słów Schetyny.

Panie Grzegorzu proszę nie pochlipywać i nie rozpaczać. PO jako partia, ma takie same możliwości finansowe jak PIS, wiec te Pana żale i pretensję są śmieszne i żałosne jak wasza wczorajsza konwencja. https://t.co/cRtOS5R9Zk— Joachim Brudziński (@jbrudzinski) 7 września 2019

"Hattrick Kaczyńskiego"

Do wypowiedzi lidera PO odniósł się również pełnomocnik wyborczy KW PiS Krzysztof Sobolewski, który w swoim wpisie na Twitterze napisał, że zaprasza Schetynę "do zapoznania się ze sprawozdaniem finansowym KW PiS, które zostanie złożone do PKW w kodeksowym terminie po wyborach".

W sobotę odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz europosłanka Beata Szydło przedstawili program wyborczy PiS. Podniesienie pensji minimalnej do 3000 złotych na koniec 2020 roku, do 4000 złotych w 2023 roku, druga trzynasta emerytura w 2021 roku i pełne dopłaty do hektara dla rolników - znalazły się w "hattricku Kaczyńskiego", który prezes PiS przedstawił na sobotniej konwencji.

Kalendarz wyborczy - wybory parlamentarne w Polsce 2019PAP

Autor: AB//now / Źródło: PAP

Raporty: