Polska

Korwin-Mikke: opłacajmy lekarzy, a nie gang Religi

Polska

Bitwa wyborcza: Senyszyn vs. Korwin-Mikke
TVN24Bitwa wyborcza: Senyszyn vs. Korwin-Mikke

- Ze służbą zdrowia zrobiłbym to samo, co z weterynarią - przekonywał Janusz Korwin-Mikke (LPR) do swojego projektu zlikwidowania służby zdrowia. – To niemożliwe, bo ponad połowa Polaków nie ma pieniędzy na finansowanie swojego leczenia - odpowiada Joanna Senyszyn (LiD).

- Nie istnieje "ministerstwo chorych psów", ani "narodowy fundusz zdrowia kotów". Czy ktoś widział żeby koń wręczył kopertę weterynarzowi albo weterynarz odmówił przyjazdu do chorej krowy? - uzasadniał swój projekt likwidacji służby zdrowia Korwin-Mikke. Jego zdaniem, połowa składki zdrowotnej "idzie na zmarnowanie". - My chcemy opłacać lekarzy i pielęgniarki, a nie gang prof. Religi - stwierdził.

Joanna Senyszyn jest zdecydowanie przeciwna poglądom głoszonym Korwin-Mikkego. Jak powiedziała, Polska musi mieć publiczną ochronę zdrowia, bo obywateli nie stać na prywatne leczenie. - Polacy nie robiliby badań profilaktycznych - uzasadniała posłanka, dodając jednocześnie, że LiD chce rozszerzyć badania profilaktyczne.

Kaczyński ciągnie za uszy Kwaśniewskiego Zapytany o debatę, Korwin-Mikke odmówił komentarza. - Nie będę komentował wypowiedzi półinteligenta. Niech Kwaśniewski komentuje moje wypowiedzi, a nie ja jego - stwierdził. Jego zdaniem debata "to był bełkot". - Kaczyński to inteligent, ale zniża się do poziomu tego człowieka.

Czy to będzie Hitler czy Kwaśniewski - wszystkich socjalistów mam daleko gdzieś. Wszystkich tępię tak samo. Nienawidzę socjalistów. Każdy socjalista to jest wróg ludzkości. Janusz Korwin-Mikke

Korwin-Mikke: Kwaśniewski to półinteligent
Korwin-Mikke: Kwaśniewski to półinteligentTVN24

Joanna Senyszyn zarzuciła Korwin-Mikkemu, że o wszystkich się źle wypowiada. - Pan uważa wszystkich za ćwierć inteligentów, głupich, nie wartych tego, by z nim dyskutować - podsumowała. "Największym kłamcą jest premier J. Kaczyński" - Nie ma żadnej IV RP, zmieniła się tylko banda przy korycie. Na czele tej bandy stoi Jarosław Kaczyński - uważa Janusz Korwin-Mikke. Jak stwierdził, Kaczyński obiecał tanie państwo, a zwiększono o kilkadziesiąt tysięcy liczbę urzędników. – Jarosław Kaczyński kłamie.

Korwin-Mikke: Kaczyński kłamie
Korwin-Mikke: Kaczyński kłamieTVN24

Z tym stwierdzeniem zgodziła się Senyszyn. Jak dodała, wyborcy PiS – to "ludzie, którzy dali się nabrać".

Korwin-Mikke podkreślił, że "Kaczyński ciągnie za uszy Kwaśniewskiego w górę – to jest dowodem jego zdrady". Prawa homoseksualistów Zdaniem Senyszyn, homoseksualiści są dyskryminowani w Polsce, boją się przyznać do swojej orientacji. Korwin-Mikke jest przeciwnego zdania: - Nie ma w Polsce żadnej dyskryminacji homosiów, przeciwnie - mają nawet przywileje - przekonywał. - Gej to jest cham, który usiłuje mi narzucać, że ja mam nazywać jego związek małżeństwem - argumentował.

Spór o prawa dla homoseksualistów
Spór o prawa dla homoseksualistówTVN24

Joanna Senyszyn broniła praw homoseksualistów, twierdząc że oni dążą do tego, by tworzyć związki partnerskie, których rejestracja nie zagraża interesom państwa. „Koryto dla Korwina” „Aby debata miło się toczyła” - Joanna Senyszyn podarowała Januszowi Korwin-Mikkemu koryto. Senyszyn przypomniała, że Korwin-Mikke pisze na swoim blogu, że chciałby zlikwidować koryta. – Ponieważ Pana poparcie słabnie, ofiarowuję Panu koryto, aby mógł je Pan zniszczyć - powiedziała posłanka.

Posłanka Senyszyn podarowała Januszowi Korwin-Mikkemu
Posłanka Senyszyn podarowała Januszowi Korwin-MikkemuTVN24

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości