TVN24 | Polska

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w ministerstwie. "Wypracowujemy rekomendacje"

TVN24 | Polska

Autor:
ads//now//kwoj
Źródło:
TVN24
Kraska: wypracowujemy rekomendacje dla osób wyjeżdżających do Włoch i wracających z WłochTVn24
wideo 2/21
TVn24Kraska: wypracowujemy rekomendacje dla osób wyjeżdżających do Włoch i wracających z Włoch

Na posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego wypracowujemy zalecenia dla osób wyjeżdżających i wracających z Włoch - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. We Włoszech stwierdzono ponad 200 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, cztery osoby zmarły.

Waldemar Kraska około godziny 10 rano w poniedziałek poinformował w rozmowie z reporterką TVN24, że trwa posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Wypracowujemy rekomendacje dla osób wyjeżdżających do Włoch i wracających z Włoch. W ciągu kilku godzin te rekomendacje się pojawią - zapowiedział.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus się rozprzestrzenia. RELACJA TVN24.PL >>>

Wiceminister zdrowia przekazał, że "główne zalecenie jest takie, by nie wyjeżdżać w te rejony". - Mamy też wstępne rekomendacje dla osób, które wróciły z północnych Włoch. Zalecamy, aby natychmiast skontaktowały z Państwową Inspekcją Sanitarną. Być może zostaną objęci 14-dniową kwarantanną - mówił.

- Dla wracających z pozostałych terenów Włoch rekomendujemy samoocenę - zaapelował Kraska. - Jeżeli czujemy się źle, występują objawy, też proszę o kontakt z Państwową Inspekcją Sanitarną - podkreślił wiceszef resortu zdrowia.

Koronawirus z Wuhanu we Włoszech. Cztery osoby nie żyją

Według danych z 24 lutego na całym świecie zanotowano ponad 79 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz 2619 przypadków śmierci w związku z wywoływaną przez wirus chorobą COVID-19.

Jak rozprzestrzenia się koronawirus. ZOBACZ MAPY >>>

Ogromna większość przypadków zakażeń i śmierci dotyczy Chin, ale wirus rozprzestrzenił się już na ponad 30 krajów, w tym Europejskich. We Włoszech jest już ponad 200 zakażonych, a cztery osoby zmarły.

W niektórych rejonach na północy kraju wprowadzono "drastyczne środki bezpieczeństwa", a 11 gmin w Lombardii i Wenecji Euganejskiej zostało uznanych za "czerwoną strefę" i zamkniętych.

Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem na świecie (dane z 24 lutego)gisanddata.maps.arcgis.com

Autor:ads//now//kwoj

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: