Dezynfekowali szpital, dostarczali sprzęt. Polscy żołnierze pomagają w walce z koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
pqv
Źródło:
PAP
Minister zdrowia: wszystkie szpitale będą teraz mogły robić testy swoim pracownikom i pacjentomTVN24
wideo 2/35
TVN24Minister zdrowia: wszystkie szpitale będą teraz mogły robić testy swoim pracownikom i pacjentom

21 żołnierzy z 4. Pułku Chemicznego z Brodnicy przeprowadziło w sobotę dezynfekcję szpitala w Wołominie. Z kolei wojskowi 1. Brygady Logistycznej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych dostarczyli maseczki i płyny do dezynfekcji do 49 placówek medycznych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

Wojskowi 1. Brygady Logistycznej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych dostarczyli maseczki i płyny do dezynfekcji do 49 placówek medycznych - poinformował na Twitterze resort obrony narodowej. Środki ochronne trafiły do placówek m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Elblągu, Kościerzynie, Siedlcach.

Każdego dnia pomaga kilka tysięcy żołnierzy

Z kolei minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że w sobotę 21 żołnierzy z 4. Pułku Chemicznego z Brodnicy przeprowadziło dezynfekcję szpitala w Wołominie (woj. mazowieckie). "Wojska chemiczne od samego początku epidemii pomagają w walce z koronawirusem" - zaznaczył na Twitterze szef MON.

W kolejnym wpisie minister poinformował, że w sobotę ponad 1,6 tys. żołnierzy Żandarmerii Wojskowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej wsparło Policję w patrolowaniu skwerów, parków oraz lasów miejskich. Szef MON zaznaczył, że żołnierze monitorują także miejsca nad jeziorami, plaże i deptaki w miejscowościach nadmorskich. Każdego dnia w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest kilka tysięcy żołnierzy oraz specjalistyczny sprzęt wojskowy. Żołnierze wspierają też służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tylko w sobotę w działania zaangażowanych było 8488 żołnierzy i pracowników wojska oraz 952 jednostki sprzętu wojskowego.

Autor:pqv

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mariusz Błaszczak/Twitter

Tagi:
Raporty: