TVN24 | Polska

"Od początku pandemii łączna kwota kar wystawiona przez sanepid wyniosła ponad 24 miliony złotych"

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Dr Trybusz o nowych obostrzeniach epidemicznych
Dr Trybusz o nowych obostrzeniach epidemicznychTVN24
wideo 2/20
Koronawirus w Polsce

Rzecznik GIS Jan Bondar poinformował w poniedziałek, że sanepid przeprowadził w grudniu ponad 35 tysięcy kontroli, między innymi w placówkach handlowych i usługowych, pod kątem przestrzegania przepisów epidemiologicznych. Łączna kwota kar od początku pandemii wyniosła ponad 24 miliony złotych.

Od początku pandemii pracownicy sanepidu prowadzą kontrole pod kątem przestrzegania obostrzeń epidemicznych.

Mandaty i wnioski do sądu po policyjnych kontrolach w siłowniach i galeriach

- W grudniu kontroli było ponad 35 tysięcy - powiedział Jan Bondar. Kontrolowano głównie galerie handlowe i stoki narciarskie. Rzecznik GIS powiedział, że równie intensywne kontrole będą prowadzone w najbliższych dniach i w styczniu. Podobnie jak w grudniu, sanepid będzie je przeprowadzał wspólnie z policją.

Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku obowiązują dodatkowe obostrzenia, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Takie obostrzenia rząd uzasadnił walką z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. W centrach handlowych część punktów będzie jednak otwarta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Łączna kwota kar wyniosła ponad 24 miliony złotych"

- Wszystkie punkty, których działalność jest dopuszczona, będą kontrolowane również w kolejnych dniach. Będziemy też kontrolować hotele, w nich mogą przebywać określone grupy osób – dodał Bondar. Przestrzegł przed próbami naginania prawa, bo może - jak zaznaczył - wiązać się to z surowymi karami. Kary dotyczące ograniczenia działalności gospodarczej wynoszą od 5 do 30 tys. zł. - Od początku pandemii łączna kwota kar wystawiona przez sanepid wyniosła ponad 24 miliony złotych - podkreślił Bondar.

Poinformował również, że kontrole sanepidu sprawdzają też kwestie przestrzegania reżimu sanitarnego.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości