TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: Milion testów w ciągu ostatnich siedmiu dni. 35 procent pozytywnych

TVN24 | Polska

Autor:
ft/dap
Źródło:
PAP
Pierwsze apteki oferują darmowe testowanie na koronawirusaTVN24
wideo 2/3
TVN24Pierwsze apteki oferują darmowe testowanie na koronawirusa

W ciągu ostatnich siedmiu dni wykonano w Polsce ponad milion testów na obecność koronawirusa - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Przekazał, że "średnia dzienna przekroczyła w tym tygodniu 150 tysięcy", a udział testów dających wynik pozytywny to ponad 35 procent. 

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jest 48 251 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 23 osoby z COVID-19. Minionej doby wykonano ponad 143,7 tysięcy testów na obecność SARS-CoV-2, w tym ponad 28,6 tysięcy antygenowych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Ostatnie 7 dni to ponad milion wykonanych testów. Średnia dzienna przekroczyła w tym tygodniu 150 tys., a udział pozytywnych wyników to ponad 35 proc." - napisał na Twitterze Adam Niedzielski.

Testy na koronawirusa w aptekach

W czwartek weszło w życie rozporządzenie w sprawie wykazu badań diagnostycznych, które mogą być wykonywane przez farmaceutę w aptece.

Regulacja umożliwia m.in. testowanie w kierunku SARS-CoV-2, przy wykorzystaniu testów antygenowych. Test można wykonać w aptece, która spełnia m.in. standardy bezpieczeństwa. Pacjent dostaje wynik za pośrednictwem sms-a lub przez IKP (internetowe konto pacjenta-red.).

Autor:ft/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości