TVN24 | Polska

Pełne zaszczepienie przeciwko COVID-19 a zakażenia i zgony. Ministerstwo przedstawia dane

TVN24 | Polska

Autor:
pp/dap
Źródło:
PAP
Andrusiewicz: największy odsetek procentowy zgonów jest w województwach wschodnich, tam, gdzie najmniej szczepień
Andrusiewicz: największy odsetek procentowy zgonów jest w województwach wschodnich, tam, gdzie najmniej szczepieńTVN24
wideo 2/22
TVN24Andrusiewicz: największy odsetek procentowy zgonów jest w województwach wschodnich, tam, gdzie najmniej szczepień

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że zaledwie 0,082 procent osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 1,81 procent stanowiły osoby zaszczepione - wskazał resort.

Resort zdrowia podał, że od początku rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce zmarło 39 614 osób. Liczba zgonów wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki wynosi 719.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 1,81 procent stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem" - przekazał resort.

MZ: zaledwie 0,082 procent w pełni zaszczepionych zostało zakażonych

Od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 1 419 075 osób. Wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki zanotowano 16 104 przypadki zakażeń.

"Zaledwie 0,082 procent w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 1,13 procent zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni" – zwróciło uwagę Ministerstwo Zdrowia.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 19 404 212 osób.

Autor:pp/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości