TVN24 | Polska

Ratownik medyczny: za ruchy antyszczepionkowców, ruchy antycovidowców odpowiadają politycy

TVN24 | Polska

Autor:
js,
kab
Źródło:
TVN24
Ratownik medyczny: politycy odpowiadają za to, że powstały ruchy antyszczepionkowców, ruchy antycovidowcówTVN24
wideo 2/21
TVN24Ratownik medyczny: politycy odpowiadają za to, że powstały ruchy antyszczepionkowców, ruchy antycovidowców

Politycy odpowiadają za część tego, z czym my się borykamy, wszyscy jako społeczeństwo, dlatego że następstwa szeregu setek tysięcy ludzi, którzy podważają istnienie COVIDU-19 swoje źródło, albo przynajmniej jego część, mają w zachowaniu tych prominentnych polityków, którzy pokazywali z powodu różnych intencji, że nie ma się czego bać - powiedział w TVN24 ratownik medyczny Adam Piechnik.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w czwartek 8099 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To największy bilans od początku epidemii w Polsce. Resort przekazał też informację o śmierci 91 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.

Senator PiS Stanisław Karczewski powiedział w piątek w "Jeden na jeden" w TVN24, że uważa, że radzimy sobie dobrze jak na te warunki. Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin mówił we wtorek w Polskim Radiu, że "problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy". - Niestety występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego - chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce - dodał.

Ratownik medyczny: politycy odpowiadają za część tego, z czym się borykamy

Ratownik medyczny Adam Piechnik pytany w kontekście tych słów o to, czy czuje jako ratownik medyczny, że jego praca jest doceniana i szanowana, odpowiedział: - A co mają mówić wspólnicy ludzi, którzy chodzili po ulicach, po cmentarzach, nie stosowali się do zasad izolacji społecznej?

- Politycy, pan (Jarosław) Kaczyński, pan (Łukasz) Szumowski, cała ekipa, pan premier, który krzyczał, że wirusa nie ma. To oni odpowiadają za to, że powstały tak prężne grupy antyszczepionkowców, ruchy płaskoziemców, ruchy antycovidowców - ocenił.

- Dlaczego mają inaczej twierdzić, jeżeli widzieli szeregowego posła w otoczeniu całej ekipy, innych polityków, który wybiera się tam, gdzie inni się nie mogą dostać, jeżeli pamiętają wypowiedzi szeregu tych polityków prominentnych - dodał Piechnik.

Ocenił, że "to oni odpowiadają za część tego, z czym my się borykamy, wszyscy jako społeczeństwo, dlatego że następstwa szeregu setek tysięcy ludzi, którzy podważają istnienie COVID-u, podważają celowość działań polegających na zabezpieczaniu innych, ochronie innych, swoje źródło, albo przynajmniej część jego, mają w zachowaniu tych prominentnych polityków, którzy pokazywali z powodu różnych intencji, że nie ma się czego bać - mówił w TVN24 ratownik medyczny.

- Zaufajcie nam, medykom. Ten wirus istnieje, ten wirus zabija. Częścią tego, żeby tego uniknąć jest w końcu to, żebyście nas, a nie polityków zaczęli słuchać - mówił Piechnik.

Autor:js, kab

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości