TVN24 | Polska

Prezydent: W najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty. Dalsza przyszłość też zależy od nas

TVN24 | Polska

Autor:
akw,
kab
Źródło:
tvn24.pl
Prof. Duszyński: jesteśmy w fazie, w której zastraszająco rośnie liczba zakażeń i śmierci z powodu COVID co dnia
Prof. Duszyński: jesteśmy w fazie, w której zastraszająco rośnie liczba zakażeń i śmierci z powodu COVID co dniaTVN24
wideo 2/21
TVN24Prof. Duszyński: jesteśmy w fazie, w której zastraszająco rośnie liczba zakażeń i śmierci z powodu COVID co dnia

Prezydent Andrzej Duda poinformował w mediach społecznościowych, że przeprowadził konsultacje z szefem Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jarosławem Pinkasem. Przekazał, że rozmowy dotyczyły "aktualnej i spodziewanej sytuacji epidemicznej". Wezwał, aby w związku z rosnącą liczbą zakażeń stosować się do zasad reżimu sanitarnego.

Andrzej Duda poinformował w środę po południu na Twitterze, że przeprowadził konsultacje z Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem na temat aktualnej i spodziewanej sytuacji epidemicznej. Tego samego dnia resort zdrowia potwierdził najwyższy bilans od początku epidemii w Polsce - 6526 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie w naszym kraju koronawirusa potwierdzono u ponad 141 tysięcy osób, spośród których 3217 zmarło.

"W najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty liczby zakażeń. To wynik zachowań sprzed kilku dni" - napisał prezydent, zaznaczając, że "dalsza przyszłość też zależy od nas". "Myj ręce! Noś maseczkę! Chroń Seniorów!" - zaapelował Duda.

W ciągu siedmiu dni, od czwartku 8 października do środy 14 października, resort zdrowia poinformował łącznie o 34 485 przypadkach zakażenia. Dla porównania, od czwartku 1 października do środy 7 października informowano o 15805 przypadkach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce. Jak pandemia rozwijała się w ciągu ostatnich 10 dni

Poprzednio Andrzej Duda informował o rozmowach z szefem Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod koniec września. Relacjonował wtedy, że usłyszał od niego, iż w okresie od połowy września do połowy października spodziewany jest wzrost liczby zakażeń ze względu na powroty z wakacji, powroty do pracy i do szkół. - To były procesy, które były nieuchronne, dlatego że faktem jest to, że pandemia jest - mówił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Od soboty 10 października cała Polska znajduje się w strefie żółtej, a 32 powiaty i sześć miast w strefie czerwonej. W związku z tym w całym kraju obowiązuje szereg dodatkowych obostrzeń, w tym obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe obostrzenia. Co trzeba wiedzieć?

Autor:akw, kab

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości