"Obecność polskich lekarzy pokazuje dobry poziom współpracy z naszymi włoskimi przyjaciółmi"

TVN24 | Polska

Autor:
kz/ks
Źródło:
PAP
Duda: dziękuję Polakom za stosowanie się do zasadTVN24
wideo 2/5
TVN24Duda: dziękuję Polakom za stosowanie się do zasad

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w poniedziałek z lekarzami z Wojskowego Instytutu Medycznego, biorącymi udział w misji medycznej we Włoszech. - Ich obecność pokazuje dobry poziom współpracy z naszymi włoskimi przyjaciółmi - ocenił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) w Warszawie biorą udział w naukowej misji medycznej we Włoszech. Jej celem jest wymiana doświadczeń dotyczących form i sposobów organizacji krajowego systemu ochrony zdrowia pod kątem skuteczności walki z koronawirusem. Wojskowi medycy będą przebywać we Włoszech do 9 kwietnia. W poniedziałek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda wziął udział w wideokonferencji z lekarzami przebywającymi we Włoszech. W rozmowie uczestniczy także dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. Grzegorz Gielerak.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

"Ważne, żeby wyprzedzać to, co dzieje się w innych krajach"

- Rozmowa dotyczyła pomocy, którą polscy lekarze niosą i współpracy pomiędzy naszymi lekarzami a ich partnerami z Włoch - relacjonował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Jak mówił, polscy lekarze informowali o procedurach medycznych wdrożonych we Włoszech. - Wszystkie spostrzeżenia są na bieżąco przekazywane, my na bieżąco wprowadzamy pewne procedury, które uważamy za słuszne. To jest bardzo ważne, żeby wyprzedzać to, co dzieje się w innych krajach - dodał.

- Pan prezydent dziękował i gratulował lekarzom, którzy pojechali do Włoch. Ich obecność pokazuje dobry poziom współpracy z naszymi włoskimi przyjaciółmi. To bardzo ważne, szczególnie w tym trudnym momencie - podkreślił Spychalski.

Autor:kz/ks

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: