Premier zakończył odbywanie kwarantanny. "Rodzina szczęśliwa"

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
akw/dap
Źródło:
tvn24.pl
Premier o walce z koronawirusemTVN24
wideo 2/38
TVN24Premier o walce z koronawirusem

Premier Mateusz Morawiecki zakończył odbywanie kwarantanny. Szef rządu udał się na nią po kontakcie z osobą zakażoną COVID-19.

Mateusz Morawiecki o udaniu się na kwarantannę informował we wtorek 13 października. Od tej pory w zebraniach i konferencjach brał udział zdalnie, zaznaczając, że "rząd pracuje normalnie". W niedzielę 18 października rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał, że premier zakończył kwarantannę.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Informację tę potwierdził niedługo potem Morawiecki na swoim Facebooku. "Ze zdrowiem na szczęście wszystko w porządku, rodzina szczęśliwa, bo nareszcie się zobaczymy" - napisał. Premier dodał, że wraca do pracy "w normalnym trybie", życząc wszystkim dobrego dnia.

Po godzinie 12 ma się rozpocząć kolejne posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego.

Morawiecki przebywał na kwarantannie w związku z kontaktem z funkcjonariuszem SOP-u zakażonym koronawirusem. Wynik testu, wykonanego u szefa rządu we wtorek był ujemny.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w niedzielę 8536 nowych, potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 8076 osób. Liczby te stale rosną. W sobotę zajętych łóżek było 7612, w piątek - 6980, w czwartek - 6538, w środę - 6084, we wtorek - 5669, a w poniedziałek - 5262.

Rośnie także liczba zajętych respiratorów. W niedzielę resort zdrowia przekazał, że używanych jest 649. W sobotę zajętych respiratorów było 604, w piątek - 540, w czwartek - 508, w środę - 467, we wtorek - 421, a w poniedziałek - 404.

Nowe restrykcje i niemal pół Polski w czerwonej strefie

W czwartek premier i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli nowe restrykcje w związku z rozwojem epidemii, które obowiązują od soboty. W ramach tego poszerzono listę powiatów, które weszły do strefy czerwonej, gdzie obowiązują ostrzejsze restrykcje.

Łącznie zakwalifikowały się na nią 152 powiaty i miasta na prawach powiatu, w tym 11 miast wojewódzkich. Pozostała część kraju pozostaje w strefie żółtej.

CZYTAJ WIĘCEJ: NOWE OBOSTRZENIA W STREFIE ŻÓŁTEJ I CZERWONEJ. LISTA

Autor:akw/dap

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

Tagi:
Raporty: