TVN24 | Polska

Premier: Koronawirus tu jest i zbiera swoje ponure żniwo. Musimy działać wspólnie, być drużyną

TVN24 | Polska

Autor:
akw//rzw
Źródło:
tvn24.pl
"Tu chodzi o zdrowie nas wszystkich". Apel premiera w sprawie epidemii COVID-19
"Tu chodzi o zdrowie nas wszystkich". Apel premiera w sprawie epidemii COVID-19facebook.com/MorawieckiPL
wideo 2/21
facebook.com/MorawieckiPL"Tu chodzi o zdrowie nas wszystkich". Apel premiera w sprawie epidemii COVID-19

Nikt nie zapraszał tu koronawirusa, ale on tu jest i musimy go wspólnie pokonać, nie obrażać się na rzeczywistość, nie kłócić i nie wyzywać, ale sobie pomagać - zaapelował premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Resort zdrowia potwierdził w niedzielę 24 785 nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. Łącznie w naszym kraju choruje ponad 546 tysięcy osób. Tego dnia, trzeci dzień z rządu, najwięcej zakażeń (4245) potwierdzono na Śląsku. Dane służb sanitarnych tłumaczą to rozproszonym charakterem zachorowań, gdzie trudno zidentyfikować ich źródła. Na liczbę zakażeń wpływa też największa w kraju gęstość zaludnienia.

OGLADAJ TVN24 W INTERNECIE

Morawiecki o wspólnym działaniu. "Musimy być drużyną"

Premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku przekazał, że w ostatnich dniach rząd przedstawił "szereg działań, które poszerzają możliwości służby zdrowia w walce z koronawirusem". "Mamy tysiące dodatkowych łóżek, respiratorów i kardiomonitorów. Ale walka wciąż trwa i w ogromnym stopniu zależy od współpracy nas wszystkich" - napisał Morawiecki.

"Koronawirus tu jest i zbiera swoje ponure żniwo na całym świecie. Dlatego musimy działać wspólnie. Musimy być drużyną" - kontynuował szef rządu. Morawiecki podziękował obywatelom, "którzy już włączyli się w szukanie rozwiązań związanych z pokonaniem epidemii i pomoc innym". Zaprosił do pomocy "każdego, kto chce i może pomóc", bo - jak tłumaczył - "pokonanie wirusa to nasza wspólna sprawa". "Wygramy" - ocenił premier.

>> Z nimi rząd konsultuje decyzje dotyczące walki z epidemią. Premier przedstawił zespół ekspertów

Premier: nie kłócić się, nie wyzywać, ale sobie pomagać

Morawiecki do wpisu dołączył ponadminutowe nagranie, na którym stwierdził, że "Polska to wyjątkowy kraj", a "Polacy zawsze radzili sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach". Dodał, że epidemia COVID-19 jest jedną z takich sytuacji.

Szef rządu przekonywał, że "chodzi o zdrowie nas wszystkich". - Nikt nie zapraszał tu koronawirusa, ale on tu jest i musimy go wspólnie pokonać, nie obrażać się na rzeczywistość, nie kłócić i nie wyzywać, ale sobie pomagać. Dojrzała wspólnota walczy razem. Szczególnie, że chodzi o zdrowie moich i twoich bliskich: zdrowie dzieci, rodziców, przyjaciół. I zdrowie naszej gospodarki - wymienił premier. - Chodzi o przyszłość Polski. Dlatego jesteśmy zdeterminowani - oświadczył.

Powiedział, że "tylko jako drużyna polska możemy pokonać śmiertelnego wroga, jakim jest koronawirus". Przypomniał, że "tysiące osób włączyło się w tę kluczową walkę" i wymienił "ekspertów, lekarzy, inżynierów, urzędników, wynalazców i wolontariuszy". "Ty także możesz dołączyć. Wygramy z wirusem. Wspólnie" - podsumował premier.

Autor:akw//rzw

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości