TVN24 | Polska

Pierwsze zakażenie po powrocie poznańskich dzieci do szkół

TVN24 | Polska

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
Uczniowie wracają do szkółTVN24
wideo 2/3
TVN24Uczniowie wracają do szkół

Klasa jednej z poznańskich szkół, w której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, przeszła na tryb nauki zdalnej – to pierwszy przypadek potwierdzenia zakażenia koronawirusem od powrotu uczniów do szkół w tym regionie.

Uczniowie klas I–III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej w szkole 4 maja. O potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u ucznia III klasy Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu poinformowało w piątek lokalne Radio Poznań. To pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia w Poznaniu i w regionie od powrotu uczniów klas I-III szkół podstawowych do nauki stacjonarnej.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformowała, że w województwie nauka hybrydowa prowadzona jest tylko w jednej szkole podstawowej – właśnie w placówce sióstr Urszulanek w Poznaniu.

Pierwsze zakażenie w szkole po powrocie dzieci do szkółTVN24

Klasa przechodzi na tryb nauki zdalnej

Magdalena Miczek podała, że w tej jednej klasie, w której pojawił się przypadek SARS-CoV-2, nauka przez najbliższy tydzień będzie prowadzona zdalnie. Nauczanie hybrydowe – jak wskazała – prowadzone jest również w 13 przedszkolach w Wielkopolsce, a 5 przedszkoli jest całkowicie zamkniętych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 777 nowych przypadków SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 42 mieszkańców regionu.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: