Szpital tymczasowy w Opolu przyjmie dodatkowych pacjentów

Autor:
pqv/kab
Źródło:
PAP
Szpital tymczasowy w Opolu
Szpital tymczasowy w OpoluTVN24
wideo 2/7
TVN24Szpital tymczasowy w Opolu

Opolski szpital tymczasowy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym ma przyjąć dodatkowych pacjentów od poniedziałku. Poinformował o tym w niedzielę wojewoda. Placówka przygotowana jest do opieki nad 150 chorymi, jednak ze względu na brak kadry medycznej, zajęte jest co trzecie łóżko.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Otwarty w grudniu ubiegłego roku szpital tymczasowy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ulicy Wrocławskiej w Opolu został przygotowany na przyjęcie 150 pacjentów. Połowa miejsc jest wyposażona w tlen oraz specjalistyczny sprzęt medyczny.

Jednak ze względu na brak kadry medycznej zajęte jest co trzecie łóżko.

Głównie pacjenci w stanie ciężkim

Większość z przyjmowanych do szpitala tymczasowego w Opolu pacjentów to osoby w ciężkim stanie. Wśród nich znajdują się także chorzy spoza województwa opolskiego. Wojewoda opolski wystosował apel do środowisk medycznych o zgłaszanie się na dodatkowe dyżury do szpitali covidowych w regionie, "by w pełni umożliwić korzystanie z nowoczesnego sprzętu do ratowania chorych na COVID-19".

Jak poinformowało biuro prasowe wojewody, od poniedziałku liczba łóżek mających zapewnioną obsługę medyczną zostanie zwiększona o kolejne 16, do 56.

Autor:pqv/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości