Ministerstwo Środowiska: od soboty otwarte place zabaw i miejsca do biwakowania

TVN24 | Polska

Autor:
asty/pm
Źródło:
PAP
Andrusiewicz: jesień może być tym okresem, gdzie rzeczywiście pojawi się nawrót epidemii TVN24
wideo 2/4
TVN24Andrusiewicz: jesień może być tym okresem, gdzie rzeczywiście pojawi się nawrót epidemii

Ministerstwo Środowisko poinformowało w poniedziałek, że od soboty 6 czerwca będzie można swobodnie korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce. Oznacza to również, że otwarte zostaną na przykład miejsca do biwakowania czy ścieżki edukacyjne.

Mimo otwarcia lasów, aktualnie nadal wyłączona z użytkowania jest mała infrastruktura leśna - place zabaw, wiaty, miejsca biwakowania, ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku. "W sobotę 6 czerwca zostaną otwarte i te obiekty. Odbędzie się to w ramach kolejnego - czwartego - etapu odmrażania polskiej gospodarki" - informuje Ministerstwo Środowiska. Resort dodał, że w rozporządzeniu dotyczącym otwarcia klubów fitness, teatrów i kin "nie ma już zapisów dotyczących małej infrastruktury leśnej oraz miejsc biwakowych, co oznacza, że nie obowiązuje już zakaz korzystania z nich".

Ministerstwo zastrzegło jednak, że nadleśniczowie czy dyrektorzy parków, jeżeli tak uznają, będą mogli pozostawić takie obiekty jeszcze zamknięte. "Osobiście się starałem, by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów" - podkreślił szef resortu środowiska Michał Woś.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 380 nowych przypadkach koronawirusa - większość to zakażenia na Śląsku. W tym regionie jest ich najwięcej w Polsce - 8448. W poniedziałek poinformowano też o śmierci 10 osób chorych na COVID-19.

Według komunikatów przekazanych w poniedziałek przez Ministerstwo Zdrowia łącznie potwierdzonych jest 24 165 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, zmarły 1074 osoby, a 77 406 osób jest objętych kwarantanną. 18 859 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 2 181 jest hospitalizowanych.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:asty/pm

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: