Ponad 80 nowych zakażeń koronawirusem, jedna osoba zmarła

Autor:
momo//now
Źródło:
tvn24.pl
Niedzielski: jesteśmy w sytuacji, gdy nie zadajemy sobie już pytania, czy nastąpi czwarta falą covidu, ale kiedy ona nastąpi
Niedzielski: jesteśmy w sytuacji, gdy nie zadajemy sobie już pytania, czy nastąpi czwarta falą covidu, ale kiedy ona nastąpi TVN24
wideo 2/21
TVN24Niedzielski: jesteśmy w sytuacji, gdy nie zadajemy sobie już pytania, czy nastąpi czwarta falą covidu, ale kiedy ona nastąpi

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 82 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też, że zmarła jedna osoba chora na COVID-19. Od początku epidemii w Polsce odnotowano 2 882 146 zachorowań, które doprowadziły do śmierci 75 242 osób.

Najwięcej z 82 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest w województwie mazowieckim, gdzie odnotowano 12 infekcji.

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: małopolskiego (11), podkarpackiego (osiem), śląskiego (sześć), kujawsko-pomorskiego (pięć), lubelskiego (pięć), dolnośląskiego (cztery), łódzkiego (cztery), podlaskiego (cztery), pomorskiego (cztery), zachodniopomorskiego (cztery), opolskiego (trzy), wielkopolskiego (trzy), lubuskiego (dwa) i warmińsko-mazurskiego (jedno). W województwie świętokrzyskim nie odnotowano żadnej nowej infekcji.

Sześć zakażeń to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Raport tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje

Jak przekazał resort, z powodu COVID-19 minionej doby zmarła jedna osoba zakażona, która cierpiała na choroby towarzyszące. Z danych na rządowej stronie internetowej wynika, że był to mieszkaniec Częstochowy.

Od początku epidemii w Polsce infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 2 882 146 osób, z których 75 242 zmarły.

Ile osób wyzdrowiało? Ile respiratorów jest zajętych?

Z opublikowanego w niedzielę raportu z danymi epidemicznymi wynika, że:

- 6201 łóżek jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (-1 w stosunku do dnia poprzedniego), - z tego 304 łóżka są zajęte przez pacjentów z COVID-19 (-21), - 617 respiratorów jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (+1) - z tego 47 respiratorów jest obecnie wykorzystywanych (-2), - 84 878 osób jest objętych kwarantanną (-628).  - 2 653 279 osób wyzdrowiało (+58).

Minister zdrowia o czwartej fali epidemii

Na piątkowej konferencji szef resortu zdrowia Adam Niedzielski uczulał, że w tej chwili jesteśmy w sytuacji, "gdy nie zadajemy sobie już pytania, czy nastąpi czwarta fala covidu, ale kiedy ona nastąpi i jaka będzie jej intensywność".

CZYTAJ WIĘCEJ: Niedzielski: Czwarta fala będzie się rozpędzała. Decydujący o obostrzeniach jest regionalny poziom wyszczepienia

- Wszystkie analizy, którymi dysponujemy, wskazują, że ta fala będzie się rozpędzała. Jesteśmy w punkcie przesilenia, gdzie do tej pory mieliśmy komfortową sytuację zmniejszania się liczby zakażeń. Mieliśmy też moment, w którym średnia dzienna zakażeń utrzymywała się na poziomie około osiemdziesięciu. Ale mniej więcej od tygodnia, dwóch tygodni, mamy już do czynienia z przesileniem, wzrostem - opisał.

Niedzielski podał, że w tym momencie "średni poziom zakażeń dziennie dochodzi już do stu". - To cały czas jest nieduża liczba, nie stanowi zagrożenia dla wydolności systemu opieki zdrowotnej, ale jednak w ujęciu tygodniowym oznacza, że przyrosty są rzędu dwudziestu procent i więcej - zwracał uwagę.

Autor:momo//now

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości