TVN24 | Polska

104 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarły cztery osoby

TVN24 | Polska

Autor:
momo,
ft
//now
Źródło:
TVN24
"Nie chciałbym, żebyśmy teraz na hura ruszyli ze wszystkimi działaniami, które mają skłonić nas do szczepienia"
"Nie chciałbym, żebyśmy teraz na hura ruszyli ze wszystkimi działaniami, które mają skłonić nas do szczepienia"TVN24
wideo 2/4
TVN24"Nie chciałbym, żebyśmy teraz na hura ruszyli ze wszystkimi działaniami, które mają skłonić nas do szczepienia"

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 104 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też, że zmarły cztery osoby chorujące na COVID-19. Od początku epidemii w Polsce infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 2 881 594 osób, z których 75 219 zmarło.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Najwięcej ze 104 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest w województwie małopolskim, gdzie odnotowano 16 infekcji.

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: lubelskiego (11), mazowieckiego (11), dolnośląskiego (10), wielkopolskiego (dziewięć), łódzkiego (osiem), śląskiego (siedem), kujawsko-pomorskiego (sześć), podlaskiego (sześć), zachodniopomorskiego (cztery), pomorskiego (trzy), warmińsko-mazurskiego (trzy), lubuskiego (dwa), podkarpackiego (dwa), opolskiego (jedno) i świętokrzyskiego (jedno).

Cztery zakażenia to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Jak przekazał resort, minionej doby zmarło czworo zakażonych. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast według Ministerstwa Zdrowia cztery zmarłe osoby miały choroby towarzyszące.

Od początku epidemii w Polsce infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 2 881 594 osób, z których 75 219 zmarło.

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 47,6 tys. testów na obecność koronawirusa – podał resort zdrowia. 

Ile osób jest w szpitalach? Ile respiratorów jest zajętych?

Z opublikowanego we wtorek raportu z danymi epidemicznymi wynika, że:

- 6282 łóżka są przeznaczone dla pacjentów z COVID-19 (-17 w stosunku do dnia poprzedniego), - z tego 349 łóżek jest zajętych przez pacjentów z COVID-19 (+7), - 618 respiratorów jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (tyle samo, co dzień wcześniej) - z tego 60 respiratorów jest obecnie wykorzystywanych (-2), - 88 120 osób jest objętych kwarantanną (+1199). 

"Zakażają się głównie młodsi i niezaszczepieni"

"Blisko 60 proc. zakażonych koronawirusem w wariancie Delta to osoby do 39 roku życia. W grupie najbardziej zaszczepionej tj. od 60 roku życia zakażenia wariantem Delta to jedynie 14 proc. Szczepionki chronią nas przed nowymi mutacjami koronawirusa" – napisał we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

W poniedziałek szef resortu zdrowia zwrócił z kolei uwagę, że "stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość". "W porównaniu do poprzedniego tygodnia mamy już 13 proc. wzrost średniej liczby zakażeń. W kolejnych tygodniach będziemy obserwować dalsze wzrosty, o czym świadczy zmiana wskaźnika reprodukcji wirusa (R), który osiągnął znowu wartość 1" – zaznaczył.

Autor:momo, ft //now

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości