TVN24 | Polska

91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
momo,
mart/adso
Źródło:
tvn24.pl
Niedzielski: wariant delta staje się wariantem dominującym w Polsce
wideo 2/21
Niedzielski: wariant delta staje się wariantem dominującym w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 91 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Resort przekazał też, że w ciągu ostatniej doby nie zmarł nikt chory na COVID-19. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 883 120 zakażeń, które doprowadziły do śmierci 75 261 osób.

Najwięcej z 91 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w województwie śląskim, gdzie odnotowano 12 infekcji.

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: małopolskiego (11), lubelskiego (dziewięć), mazowieckiego (dziewięć), dolnośląskiego (osiem), pomorskiego (osiem), łódzkiego (pięć), podkarpackiego (pięć), świętokrzyskiego (pięć), wielkopolskiego (cztery), kujawsko-pomorskiego (trzy), podlaskiego (trzy), warmińsko-mazurskiego (trzy), zachodniopomorskiego (dwa) i lubuskiego (jedno). W województwie opolskim nie odnotowano żadnej nowej infekcji.

Trzy zakażenia to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Jak przekazał resort zdrowia, minionej doby z powodu COVID-19 nikt nie zmarł. Również z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami nie zmarła żadna osoba.

Od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce u 2 883 120 osób, z których 75 261 zmarło.

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 24,7 tys. testów na koronawirusa.

Dane ze szpitali. Ile jest zajętych respiratorów? Ile osób wyzdrowiało?

Z opublikowanego w poniedziałek raportu z danymi epidemicznymi wynika, że:

- 6071 łóżek jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (-113), - z tego 271 łóżek jest zajętych przez pacjentów z COVID-19 (-6), - 595 respiratorów jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (-6) - z tego 38 respiratorów jest obecnie wykorzystywanych (+3), - 76 407 osób jest objętych kwarantanną (-1421).  - 2 653 900 osób wyzdrowiało (+93).

Minister zdrowia o wariancie Delta w Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił w piątek, że rząd jest przygotowany na większą liczbę zakażeń. Mówił także o obecności w naszym kraju Delty, bardziej zakaźnej mutacji koronawirusa.

- Patrząc na ostatni miesiąc, przekroczyliśmy już 60 procent udziału wariantu Delta - poinformował. - Oznacza to, że rzeczywiście wariant Delta staje się wariantem dominującym. Jeżeli popatrzymy na ostatni tydzień, to wręcz te parametry opisujące udział wariantu Delta w całej liczbie badanych próbek dochodzi do 80 procent - mówił.

Minister zdrowia przekazał też, że Delta dominuje w największym stopniu w województwie pomorskim.

Autor:momo, mart/adso

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: