TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i śmierci

TVN24 | Polska

Autor:
pp
Źródło:
tvn24.pl
Czy szczepienia będą bezpłatne? Minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiada
Czy szczepienia będą bezpłatne? Minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiadaTVN24
wideo 2/21
TVN24Czy szczepienia będą bezpłatne? Minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiada

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 269 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał, że minionej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna zakażona osoba. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 893 919 infekcji, z powodu COVID-19 zmarło 75 425 osób. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział w Polskim Radiu, że w porównaniu do ubiegłego poniedziałku liczba nowych zakażeń wzrosła o 47 proc.

Najwięcej z 269 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie lubelskim, gdzie odnotowano 37 infekcji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: mazowieckiego (35), łódzkiego (21), małopolskiego (21), zachodniopomorskiego (21), kujawsko-pomorskiego (19), dolnośląskiego (18), podkarpackiego (18), śląskiego (17), wielkopolskiego (17), pomorskiego (15), podlaskiego (osiem), warmińsko-mazurskiego (osiem), opolskiego (sześć), lubuskiego (trzy) i świętokrzyskiego (dwa).

Trzy zakażenia to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Czym czwarta fala epidemii różni się od poprzednich? Jakie są podobieństwa?

W poprzedni poniedziałek Ministerstwo Zdrowia informowało o 183 potwierdzonych infekcjach. W dzisiejszym raporcie odnotowano o 86 zakażeń więcej.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska o zakażeniach koronawirusem

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w poniedziałek w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że jeśli porównamy liczbę nowych zakażeń koronawirusem w ten poniedziałek z poniedziałkiem w poprzednim tygodniu, okaże się, iż nastąpił wzrost o 47 proc.

- Ten trend wzrostowy w dalszym ciągu jest bardzo duży (...). Bardzo jest to niepokojące, ponieważ jeszcze kilka tygodni temu te procentowe wzrosty były na poziomie 17-19 procent, jeżeli patrzymy tydzień do tygodnia. W tej chwili to już jest praktycznie około 50 procent - ocenił. Dodał, że wzrosty nowych zakażonych przekładają się na liczbę hospitalizacji. - Na dzień dzisiejszy to już 704 osoby, które wymagają pobytu w szpitalach, wymagają pomocy lekarskiej. W ciągu doby tych pacjentów przybyło 29 - mówił. Podkreślił, że coraz więcej pacjentów z COVID-19 trafia na oddziały intensywnej terapii i pod respirator. - Na dzień dzisiejszy takich osób jest 80 - poinformował.

Kraska zaznaczył, że osoby trafiające do szpitali to w większości osoby niezaszczepione.

Jak przekazał w poniedziałek resort zdrowia, minionej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna zakażona osoba.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 2 893 919 zakażeń, z powodu COVID-19 zmarło 75 425 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby wykonano ponad 22,4 tysiąca testów na obecność koronawirusa.

Dane ze szpitali. Ile jest zajętych respiratorów? Ile osób wyzdrowiało?

Z opublikowanego w poniedziałek raportu z danymi epidemicznymi wynika, że:

- 6015 łóżek jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (-12 w stosunku do poprzedniego dnia), - z tego 704 łóżka są zajęte przez pacjentów z COVID-19 (+29), - 583 respiratory są przeznaczone dla pacjentów z COVID-19 (-8), - z tego 80 respiratorów jest obecnie wykorzystywanych (-5), - 69 160 osób jest objętych kwarantanną (+186), - 2 658 685 osób wyzdrowiało (+311).

Minister zdrowia o poziomie zakażeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski w ubiegłym tygodniu sygnalizował, że dynamika zakażeń w ostatnich kilku dniach jest bardzo wysoka. Zapowiedział, że jeśliby się utrzymała, należy oczekiwać, że poziom jednego tysiąca zakażeń "nie będzie pod koniec września, ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni".

Szczepienia przeciwko COVID-19 - najważniejsze informacje

Autor:pp

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości