TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia

TVN24 | Polska

Autor:
mart,
akw/kab
Źródło:
tvn24.pl
Niedzielski: pandemia nadal stanowi bardzo realne zagrożenie
Niedzielski: pandemia nadal stanowi bardzo realne zagrożenieTVN24
wideo 2/21
TVN24Niedzielski: pandemia nadal stanowi bardzo realne zagrożenie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 183 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał, że minionej doby z powodu COVID-19 nie zmarł żaden pacjent.

Najwięcej z 183 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie zachodniopomorskim, gdzie odnotowano 27 infekcji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: mazowieckiego (22), podkarpackiego (20), śląskiego (19), małopolskiego (15), wielkopolskiego (13), łódzkiego (10), pomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), lubelskiego (9), dolnośląskiego (8), podlaskiego 8, świętokrzyskiego (5), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3) oraz lubuskiego (1).

Jedno zakażenie to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Czym czwarta fala epidemii różni się od poprzednich? Jakie są podobieństwa?

W poprzedni poniedziałek Ministerstwo Zdrowia informowało o 151 potwierdzonych infekcjach. W dzisiejszym raporcie odnotowano o 32 zakażenia więcej.

Jak przekazał w poniedziałek resort zdrowia, minionej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 2 890 666 zakażeń, z powodu COVID-19 zmarło 75 379 osób.

Według danych resortu zdrowia, ostatniej doby wykonano 21,3 tysiąca testów na koronawirusa.

Dane ze szpitali. Ile jest zajętych respiratorów? Ile osób wyzdrowiało?

Z opublikowanego w poniedziałek raportu z danymi epidemicznymi wynika, że:

- 6017 łóżek jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (+1 w stosunku do poprzedniego dnia), - z tego 529 łóżek jest zajętych przez pacjentów z COVID-19 (+29), - 578 respiratorów jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (bez zmian), - z tego 64 respiratory są obecnie wykorzystywane (+4), - 53 752 osoby są objęte kwarantanną (+738), - 2 657 745 osób wyzdrowiało (+218).

Niedzielski o obostrzeniach: cały czas głównym parametrem jest liczba zakażeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski, który był w piątek gościem programu "Sprawdzam" w TVN24, pytany o to, czy i kiedy zostaną przywrócone obostrzenia, odparł, że "nie może być takiej sytuacji, żeby osoby, które się zaszczepiły, ponosiły w równym stopniu odpowiedzialność, co osoby, które się nie zaszczepiły".

Powiedział, że według jego rekomendacji ewentualne obostrzenia powinny mieć "charakter powiatowy". - Zasada będzie stosunkowo prosta. Cały czas głównym parametrem będzie liczba zakażeń, tylko my chcemy tę liczbę przeskalować - wyjaśnił. 

Szczepienia przeciwko COVID-19 - najważniejsze informacje 

- Te najnowsze prognozy mówią, że na koniec września będziemy mieli około tysiąca zakażeń, a to jeszcze nie jest bariera, przy której trzeba wprowadzać jakiekolwiek obostrzenia - stwierdził. Dodał, iż jest "fundamentalne założenie", że zgonów będzie "proporcjonalnie mniej do liczby zakażeń niż było podczas trzeciej fali".

Autor:mart, akw/kab

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości