TVN24 | Polska

106 nowych zakażeń. Zmarło siedem osób

TVN24 | Polska

Autor:
ft/dap
Źródło:
tvn24.pl
Grzesiowski: legion edukatorów powinien ruszyć w Polskę, by przekonywać do szczepień na koronawirusaTVN24
wideo 2/21
TVN24Grzesiowski: legion edukatorów powinien ruszyć w Polskę, by przekonywać do szczepień na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 106 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też, że w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło siedem osób. Od początku epidemii w Polsce odnotowano 2 882 327 zachorowań, które doprowadziły do śmierci 75 249 osób.

Najwięcej ze 106 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest w województwie małopolskim, gdzie odnotowano 20 infekcji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: dolnośląskiego (11), mazowieckiego (11), śląskiego (11), łódzkiego (6), warmińsko-mazurskiego (6), opolskiego (5); lubelskiego (4), lubuskiego (4), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (4), wielkopolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1).

Cztery zakażenia to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Raport tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje

Jak przekazał resort zdrowia, z powodu COVID-19 minionej doby zmarło siedem zakażonych osób. Sześć z nich miało choroby towarzyszące.

Od początku epidemii w Polsce odnotowano 2 882 327 zachorowań, które doprowadziły do śmierci 75 249 osób.

Ile osób wyzdrowiało? Ile respiratorów jest zajętych?

Z opublikowanego we wtorek raportu z danymi epidemicznymi wynika, że:

- 6195 łóżek jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (-6 w stosunku do dnia poprzedniego), - z tego 309 łóżek jest zajętych przez pacjentów z COVID-19 (+4), - 610 respiratorów jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (-7) - z tego 46 respiratorów jest obecnie wykorzystywanych (+1), - 84 492 osoby są objęte kwarantanną (+974).  - 2 653 407 osób wyzdrowiało (+48).

Minister zdrowia o czwartej fali epidemii

Na piątkowej konferencji szef resortu zdrowia Adam Niedzielski uczulał, że w tej chwili jesteśmy w sytuacji, "gdy nie zadajemy sobie już pytania, czy nastąpi czwarta fala covidu, ale kiedy ona nastąpi i jaka będzie jej intensywność".

CZYTAJ WIĘCEJ: Niedzielski: Czwarta fala będzie się rozpędzała. Decydujący o obostrzeniach jest regionalny poziom wyszczepienia

- Wszystkie analizy, którymi dysponujemy, wskazują, że ta fala będzie się rozpędzała. Jesteśmy w punkcie przesilenia, gdzie do tej pory mieliśmy komfortową sytuację zmniejszania się liczby zakażeń. Mieliśmy też moment, w którym średnia dzienna zakażeń utrzymywała się na poziomie około osiemdziesięciu. Ale mniej więcej od tygodnia, dwóch tygodni mamy już do czynienia z przesileniem, wzrostem - opisał.

Niedzielski: jesteśmy w sytuacji, gdy nie zadajemy sobie już pytania, czy nastąpi czwarta falą covidu, ale kiedy ona nastąpi TVN24

Niedzielski podał, że w tym momencie "średni poziom zakażeń dziennie dochodzi już do stu". - To cały czas jest nieduża liczba, nie stanowi zagrożenia dla wydolności systemu opieki zdrowotnej, ale jednak w ujęciu tygodniowym oznacza, że przyrosty są rzędu dwudziestu procent i więcej - zwracał uwagę.

Autor:ft/dap

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: