TVN24 | Polska

Ponad 1300 mandatów. Sanepid kontroluje przestrzeganie nowych obostrzeń

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24
Krzysztof Saczka o pracy inspektorów sanitarnych
Krzysztof Saczka o pracy inspektorów sanitarnychTVN24
wideo 2/22
TVN24Krzysztof Saczka o pracy inspektorów sanitarnych

Główny Inspektorat Sanitarny sprawdza przestrzeganie nowych obostrzeń covidowych. Efektem ich pracy w środę było ponad 1300 mandatów. O pracy inspektorów mówił w TVN24 szef sanepidu Krzysztof Saczka.

Od 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, tak zwany pakiet alertowy, w związku z obawami przed wariantem omikron. W ramach tego pakietu zostały między innymi zaostrzone limity obowiązujące w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

GIS: ponad 1300 mandatów w związku z nieprzestrzeganiem nowych obostrzeń

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował na Twitterze, że pracownicy w środę "zaczęli sprawdzać w całym kraju przestrzeganie obostrzeń epidemicznych". Przeprowadzili 7326 kontroli, czego efektem było 1309 mandatów.

Szef sanepidu: przy olbrzymim zaangażowaniu pracowników dajemy radę

Szef sanepidu Krzysztof Saczka był w czwartek gościem TVN24. Mówił o pracy inspektorów i ich działaniach dotyczących ograniczania epidemii. - W ostatnim roku wdrożyliśmy nowoczesne narzędzia i w tej chwili praca inspekcji sanitarnej w zakresie działań przeciwepidemicznych wygląda zupełnie inaczej niż rok temu - powiedział.

- W tej chwili mamy więcej pracy, szczególnie w szkołach w zakresie ograniczania ognisk. Przy olbrzymim zaangażowaniu pracowników dajemy radę - dodał.

Podkreślił, że "działania kontrolne to raczej kontrole prewencyjne". - My, jako inspekcja sanitarna, głównie zajmujemy się nakładaniem kwarantanny, identyfikacją ognisk, osób zakażonych, by ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa - wyjaśniał.

Autor:ads/kg

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości