TVN24 | Polska

Kidawa-Błońska: trzeba w Polsce przeprowadzać więcej testów na koronawirusa

TVN24 | Polska

Autor:
ads/b
Źródło:
TVN24
Kidawa-Błońska: trzeba w Polsce przeprowadzać więcej testów na koronawirusa
Kidawa-Błońska: trzeba w Polsce przeprowadzać więcej testów na koronawirusaTVN24
wideo 2/21
TVN24Kidawa-Błońska: trzeba w Polsce przeprowadzać więcej testów na koronawirusa

- Do sytuacji kryzysowych powinniśmy przygotowywać się "na sucho". Rząd powinien się przygotować wcześniej i teraz byłoby łatwiej - powiedziała w programie "Tak jest" w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Podkreślała też, że konieczne jest przeprowadzenie w Polsce większej liczby testów na koronawirusa.

W Polsce potwierdzono 31 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Na całym świecie zachorowało już ponad 120 tysięcy ludzi.

Czytaj raport tvn24.pl: Koronawirus rozprzestrzenia się.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Kidawa-Błońska: najwyższy czas, żeby było więcej możliwości zrobienia testów

W środę gościem programu "Tak jest" w TVN24 była wicemarszałek Sejmu i kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem do sytuacji kryzysowych powinniśmy przygotowywać się "na sucho". - Zakładać rozwiązania, co robimy, gdy będzie potrzeba więcej karetek, więcej maseczek. Rząd powinien się przygotować do tego wcześniej. Teraz byłoby łatwiej - stwierdziła. Wyraziła nadzieję, że "przez współpracę uda się zapewnić bezpieczeństwo Polakom".

Podkreślała też konieczność przeprowadzenia większej liczby testów na koronawirusa. Dotychczas w Polsce wykonano ich nieco ponad dwa tysiące. - Konieczne jest, żeby testów było więcej. Ludzie się pytają, dlaczego mając wątpliwości, nie mogą sprawdzić, czy są zdrowi - mówiła Kidawa-Błońska.

- Bardzo ważne jest informowanie Polaków, co mają robić, jak się zachowywać. Moim zdaniem wciąż tej informacji brakuje. Najwyższy czas, żeby było więcej możliwości zrobienia testów. To by uspokoiło ludzi - powiedziała.

Autor:ads/b

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości