TVN24 | Polska

Burmistrz z Wielkopolski zaapelował do rodziców, żeby nie wysyłali dzieci do szkół

TVN24 | Polska

Autor:
kz/
tam
Źródło:
PAP
Rzecznik rządu o powrocie dzieci do szkół: informacje na początku stycznia
Rzecznik rządu o powrocie dzieci do szkół: informacje na początku styczniaTVN24
wideo 2/22
TVN24Rzecznik rządu o powrocie dzieci do szkół: informacje na początku stycznia

Burmistrz Czempinia (Wielkopolska), zaapelował do rodziców, by z uwagi na zagrożenie COVID-19 nie wysyłali dzieci do szkół w ostatnim tygodniu zajęć przed feriami. Od poniedziałku w gminnych placówkach nauka ma być prowadzona w trybie zdalnym i stacjonarnym.

W poniedziałek, po przerwie świątecznej i kilkudniowym okresie zajęć zdalnych, uczniowie w całym kraju wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach. 17 stycznia w Wielkopolsce i czterech innych województwach rozpoczną się dwutygodniowe ferie zimowe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Burmistrz Czempinia opublikował apel

W apelu opublikowanym na stronie internetowej gminy Czempiń burmistrz Konrad Malicki zaznaczył, że na jego polecenie w szkołach podstawowych w Czempiniu i Głuchowie od poniedziałku do piątku 14 stycznia zajęcia dydaktyczne będą prowadzone równolegle w formie stacjonarnej i zdalnej.

"Apeluję zatem do Państwa, rodziców naszych uczniów, o rozważenie możliwości pozostawienia dzieci w domach w okresie od dnia 10 do 14 stycznia 2022 roku i skorzystanie z nauczania on-line" - napisał burmistrz.

Samorządowiec zaznaczył, że z niepokojem obserwuje sytuację epidemiczną w kraju. Podkreślił, że w szkołach, pomimo stosowanych reżimów sanitarnych, niejednokrotnie dochodzi do zakażeń koronawirusem. "Przed przerwą świąteczną obserwowaliśmy liczne przypadki choroby wśród uczniów i nauczycieli, a co za tym idzie nakładanej kwarantanny na całe klasy, a nawet na wiele klas jednocześnie" - napisał Malicki.

"Wszystko to utwierdza mnie w przekonaniu, że powrót wszystkich dzieci do nauki stacjonarnej na jeden tylko tydzień przed feriami - rozpoczynają się w Wielkopolsce już 15 stycznia - nie ma racjonalnego uzasadnienia, gdyż może przyczynić się do zwiększenia liczby zakażeń i utrudnić dzieciom spokojne spędzenie ferii" - ocenił burmistrz.

Sytuacja epidemiczna w Wielkopolsce

Samorządowiec wyjaśnił, że bez zgody władz krajowych nie można wydłużyć okresu zdalnej nauki. "Dzieci powinny mieć jednak możliwość pozostania przez najbliższych kilka dni w domach bez obawy o powstanie szkolnych zaległości. Dzięki temu również możliwa będzie ochrona ich zdrowia i życia przed chorobą w trakcie ferii, które powinny być dla nich czasem odpoczynku, zabawy i wyjazdów w reżimie, na który obecnie pozwalają obostrzenia sanitarne" - napisał Malicki.

Dodał, że o szczegółach prowadzonej w dwóch szkołach nauki w trybie zdalnym i stacjonarnym rodzice zostaną poinformowani za pośrednictwem dzienników elektronicznych.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 912 nowych zakażeń koronawirusem. W regionie nie zaraportowano nowych zgonów spowodowanych COVID-19 lub współistnieniem tej choroby z innymi schorzeniami.

Autor:kz/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości