Będą zmiany w harmonogramie szczepień. Konferencja Michała Dworczyka

TVN24 | Polska

Autor:
js/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Dworczyk: od 9 maja już wszyscy będę mieli wystawione e-skierowania
wideo 2/35
Dworczyk: od 9 maja już wszyscy będę mieli wystawione e-skierowania

Od poniedziałku uruchomimy rejestrację na szczepienia dla wszystkich pełnoletnich roczników - poinformował we wtorek Michał Dworczyk. - Do 9 maja wszyscy chętni będą mieli e-skierowania - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 9:55

  Zakończyła się konferencja prasowa szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Dziękujemy za uwagę.

 • 9:54

  Szef KPRM: jeżeli będzie szczepionek pod dostatkiem, to wydaje mi się, że część punktów szczepień będzie szczepiła siedem dni w tygodniu

 • 9:53

  Dworczyk o dostawach szczepionek: Problemem nie jest logistyka. Raczej chodzi o gotowość punktów do szczepień.

 • 9:51

  Kiedy zmiany dotyczące obostrzeń? Rzecznik rządu: Jutro zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Bierzemy pod uwagę liczbę zakażeń i liczbę osób w szpitalach, a także liczbę osób zaszczepionych. Jutro można się spodziewać informacji dotyczących obostrzeń.

 • 9:49

  Szef KPRM: w interesie nas wszystkich, również osób niepełnosprawnych, jest to, żeby jak najszybciej osiągnąć odporność populacyjną. Podjęliśmy decyzję, aby w drugim kwartale przejść do szczepień populacyjnych

 • 9:45

  Dworczyk pytany o masowe punkty szczepień w Bytomiu: zgodnie z zapowierdziami, które przedstawialiśmy, od wielu dni jest tak, że kolejne punkty poza pilotażem, będą włączane do programu, kiedy będą dodatkowe szczepionki. Punkty sukcesywnie są przez NFZ dopisywane. Jak tylko będę kolejne dostawy szczepionek, to punkty szczepień będą wyposażane w te szczepionki.

 • 9:42

  Szef KPRM: będziemy starali się zastąpić AstraZenecę innymi szczepionkami.

 • 9:41

  Dworczyk: mamy zarezerwowane szczepionki na podanie drugich dawek

 • 9:38

  Dworczyk: od poniedziałku uruchomimy rejestrację każdego dnia dwóch roczników. Zaczynamy od roczników 1974-1975.

  7, 8, 9 maja będziemy uruchamiali po trzy roczniki. Od 9 maja już wszyscy będę mieli wystawione e-skierowania.

 • 9:37

  Dworczyk: AstraZeneca zapowiedziała po raz kolejny zmniejszenie dostaw do Polski. W kolejnych tygodniach sytuacja może wyglądać podobnie.

 • 9:36

  Szef KPRM: system szczepień cały czas przyspiesza

 • 9:35

  Rozpoczyna się konferencja Michała Dworczyka.

 • 9:35

  Pełnomocnik do spraw szczepień zapowiadał wczoraj, że zostaną przedstawione szczegóły dotyczące zmian w harmonogramie szczepień. W Polsce wykonano blisko 9 milionów szczepień przeciw COVID-19.

 • 9:27

  Dzień dobry. Oczekujemy na konferencję szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka.

O zmianach w haromonogramie mówili w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk.

- Od 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i zapisywać się na szczepienie przeciw koronawirusowi, tak aby najpóźniej do sierpnia, a mamy rosnącą nadzieję, że może to być nawet wcześniej, znowu zależy to od liczby szczepionek, które przyjadą do Polski, żeby każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeżeli tylko będzie chciał - powiedział premier.

Michał Dworczyk precyzował, że do 10 maja "wszyscy Polacy powyżej 18. roku życia będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli już się rejestrować na konkretne terminy szczepień". Zapowiedział, że szczegółowy harmonogram, kiedy poszczególne roczniki będą mogły się rejestrować, zostanie przedstawiony we wtorek.

Koronawirus w Polsce. Rejestracja na szczepienie dla kolejnej grupy wiekowej

Według obowiązującego kalendarza codziennie od 12 kwietnia do grupy rejestrujących dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Od wtorku zapisywać może się już rocznik 1969 (52 lata), a od środy rocznik 1970 (51 lat).

Rejestrować się na szczepienie można na cztery sposoby:

1. dzwoniąc na infolinię 989, 2. internetowo: korzystając z systemu e-Rejestracji i Internetowego Konta Pacjenta, 3. wysyłając SMS-a na numer 880-333-333, 4. bezpośrednio w punkcie szczepień.

Autor:js/kg

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: