Ochojska o Grzesiowskim: dzięki niemu wiele osób przekonało się, że COVID-19 rzeczywiście istnieje

TVN24 | Polska

Autor:
akr/adso
Źródło:
TVN24
Ochojska o Grzesiowskim: dzięki niemu wiele osób przekonało się, że COVID-19 rzeczywiście istniejeTVN24
wideo 2/35
TVN24Ochojska o Grzesiowskim: dzięki niemu wiele osób przekonało się, że COVID-19 rzeczywiście istnieje

Doktor Paweł Grzesiowski na pewno nie jest ulubieńcem rządu, chociaż na pewno niejednokrotnie uratował życie urzędnikowi czy może nawet wysoko postawionym urzędnikom z administracji państwowej - powiedziała w "Faktach po Faktach" eurodeputowana Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. Skomentowała w ten sposób sprawę doktora Pawła Grzesiowskiego, któremu Krzysztof Saczka, pełniący obowiązki GIS, zarzuca między innymi "oczernianie instytucji państwowych" i chce jego ukarania.

Krzysztof Saczka, pełniący obowiązki głównego inspektora sanitarnego, przesłał do Naczelnej Izby Lekarskiej pismo, w którym oskarża doktora Pawła Grzesiowskiego, eksperta NIL do spraw walki z COVID-19 między innymi o wprowadzanie opinii publicznej w błąd i "oczernianie instytucji państwowych", w tym sanepidu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Szef sanepidu chce ukarania Grzesiowskiego za "oczernianie instytucji państwowych"TVN24

"Wiele osób przekonało się dzięki jego wypowiedziom, że rzeczywiście COVID-19 istnieje"

O sytuacji dotyczącej Grzesiowskiego mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 europosłanka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

- Dziwię się w ogóle władzom czy rządowi, że w taki sposób traktują lekarzy - powiedziała. - Ta akcja przeciwko doktorowi Grzesiowskiemu jest dla mnie takim zwieńczeniem krzywdzenia lekarzy, nieszanowania lekarzy, ludzi, od których zależy nasze zdrowie - dodała.

Jej zdaniem "to jest tak, jakby ten rząd chciał w ogóle zniszczyć służbę zdrowia, świadomie". - Pan doktor Grzesiowski, nie znam go osobiście, ale jest człowiekiem, który budzi ogromne zaufanie, ponieważ konsekwentnie mówi to samo. Przestrzega nas przed zagrożeniami zawiązanymi z pandemią, potrafi o nich mówić w taki sposób, że staje się bardzo wiarygodny - oceniła. - Myślę, że bardzo wiele osób przekonało się dzięki jego wypowiedziom, że rzeczywiście COVID-19 istnieje i że rzeczywiście ludzie umierają na COVID-19 - mówiła Ochojska.

Dodała, że "doktor Grzesiowski często krytykował różne osoby z rządu". - Krytykował funkcjonowania szpitali tymczasowych, które zostały stworzone, krytykował brak dostępu do respiratorów, których przecież powinno być wystarczająco - wyliczała.

- Doktor Grzesiowski na pewno nie jest ulubieńcem rządu, chociaż na pewno niejednokrotnie uratował życie niejednemu urzędnikowi, czy może nawet wysoko postawionym urzędnikom z administracji państwowej - oceniła Janina Ochojska.

Autor:akr/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański/PAP

Tagi:
Magazyny:
Raporty: