Nagłe wzrosty na południu, płasko na północy. Jak przebiegała dotąd epidemia w poszczególnych województwach?

TVN24 | Polska

Autor:
akw/b
Źródło:
TVN24
Jak rosła liczba zakażeń i przypadków śmiertelnych w poszczególnych województwachTVN24
wideo 2/37
Jak rosła liczba zakażeń i przypadków śmiertelnych w poszczególnych województwach

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień. Do niedzieli potwierdzono 23 786 osób zakażonych i 1 064 zmarłych. Przedstawiamy, jak wyglądał przebieg epidemii w wybranych województwach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 219 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Tego dnia zmarły kolejne trzy osoby. Do tej pory w Polsce stwierdzono infekcję u 23 786 osób, spośród których 1 064 zmarły. Nadal najpoważniejsza sytuacja występuje na Śląsku.

Raport: Koronawirus - najważniejsze informacje

Przedstawiamy, jak zmieniała się sytuacja w sześciu województwach: śląskim, mazowieckim, dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim i podlaskim. Analizujemy okres od 1 kwietnia do 31 maja.

Wzrost liczby zakażeń w sześciu wybranych województwach

Do niedzieli do godziny 10 w województwie śląskim odnotowano 8243 przypadków zakażenia. Nagły wzrost w tym województwie nastąpił 6 maja, gdy liczba zakażeń była na poziomie około 2500 przypadków zakażeń. W ciągu ponad trzech tygodni liczba ta wzrosła ponad trzykrotnie.

W pozostałych województwach do końca maja zarejestrowano niższą liczbę przypadków. Najwyższą z nich odnotowano w województwie mazowieckim - 3546 przypadków. W niedzielę poinformowano o zakażeniu u mężczyzny przebywającym w warszawskim schronisku dla bezdomnych. Kwarantanną objętych zostało 160 osób.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w schronisku dla bezdomnych

Nieco mniej przypadków zakażeń potwierdzono w województwie dolnośląskim - 2585, dalej w wielkopolskim - 2150 i łódzkim - 1523. Dla porównania, w województwie podlaskim krzywa wykresu przez dwa miesiące była płaska. Odnotowano tam do tej pory 449 przypadków. 

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem w 6 województwachTVN24

Wzrost liczby przypadków śmiertelnych w sześciu wybranych województwach

Analizując wzrost liczby przypadków śmiertelnych z powodu zakażenia koronawirusem, najwyższy wzrost zanotowało województwo mazowieckie, gdzie zmarły do tej pory 264 osoby. Podobne wzrosty zanotowały województwa śląskie - 208, wielkopolskie - 152, dolnośląskie - 104. Nieco mniej przypadków śmiertelnych z powodu zakażenia COVID-19 zanotowano w województwie łódzkim - 66. W województwie podlaskim przez dwa miesiące zmarło dziewięć osób.

Wzrost liczby przypadków śmiertlenych w 6 województwachTVN24

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Autor:akw/b

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: