Najwięcej nowych zakażeń od końca listopada

TVN24 | Polska

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Kraska: trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także widzimy, że nabiera impetuProgram I Polskiego Radia
wideo 2/35
Program I Polskiego Radia Kraska: trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także widzimy, że nabiera impetu

O 15 698 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce poinformował w środę rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Przekazał także, że zmarło 309 osób z COVID-19. - Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także widzimy, że nabiera impetu - powiedział wiceszef resortu.

Dzisiejszy dzienny bilans zakażeń przekazany w Programie Pierwszym Polskiego Radia przez wiceministra zdrowia jest najwyższy od 27 listopada, kiedy odnotowano 17 060 przypadków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

- Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także widzimy, że nabiera impetu. Dzisiaj mamy nowych przypadków potwierdzonych 15 698. To jest prawie dwukrotnie więcej niż w dniu wczorajszym - powiedział Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaTVN24

W stosunku do zeszłej środy (24 lutego) liczba nowych przypadków wzrosła o ponad 3,5 tysiąca. Tydzień temu w środę potwierdzonych zakażeń było 12 146, a 372 osoby zmarły. Z kolei dwa tygodnie temu - potwierdzono 8 694 zakażenia, a zmarło 279 osób.

Kraska porównywał wzrost zakażeń "tydzień do tygodnia". - Czyli widzimy, że tych nowych przypadków niestety codziennie nam przybywa i to jest bardzo niepokojący sygnał. Także 309 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem czy też chorób współistniejących - dodał.

Wiceminister zdrowia zaznaczył, że niepokojące jest również to, że do szpitali trafia coraz więcej osób z COVID-19. - W tej chwili mamy już zajętych ponad 15,5 tysiąca łóżek tak zwanych covidowych. Także więcej osób trafia pod respiratory, jest już zajętych ponad 1,5 tysiąca tych maszyn - mówił.

Autor:pp/kg

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: