TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce, nowe zakażenia. Adam Niedzielski: zbliżamy się do granicy 900 infekcji

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP
Andrusiewicz: dwa województwa odpowiadają za ponad 30 procent nowych zakażeń
Andrusiewicz: dwa województwa odpowiadają za ponad 30 procent nowych zakażeńTVN24
wideo 2/20
Koronawirus w Polsce

Mamy dalszy przyrost zakażeń. W środę zbliżamy się do granicy 900 nowych infekcji koronawirusem - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Minister zdrowia ocenił w związku z tym, że wydaje się, że prognoza zakładająca około tysiąca przypadków dziennie pod koniec września, "to jest prognoza, która nadal obowiązuje".

Niedzielski przekazał na konferencji, że "dziś mamy rzeczywiście dalszy przyrost, ale nie jest już taki dynamiczny". - Zbliżamy się do granicy 900 zakażeń, to jest mniej więcej około 880 - poinformował.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Adam NiedzielskiMinisterstwo Zdrowia

Niedzielski zauważył, że jest to oczywiście o wiele więcej, niż było chociażby kilka tygodni temu, ale z drugiej strony od dwóch dni dynamika wzrostu jest nieco mniejsza. - To, moim zdaniem, potwierdza tezę o tym, że te liczby, które teraz obserwujemy, są bardziej realne niż te, które obserwowaliśmy w ciągu wakacji, kiedy ten proces testowania nie miał tak powszechnego charakteru - wskazywał minister.

Niedzielski ocenił w związku z tym, że wydaje się, że prognoza zakładająca około tysiąca przypadków dziennie pod koniec września "to jest prognoza, która nadal obowiązuje".

Koronawirus w Polsce

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 nowych zakażeniach koronawirusem. Tydzień wcześniej - 14 września - było 537 nowych przypadków zakażenia, a miesiąc wcześniej - 21 sierpnia - 222.

Autor:ads/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański/PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości