TVN24 | Polska

Wiceminister zdrowia podał najnowsze dane epidemiczne

TVN24 | Polska

Autor:
pp\mtom
Źródło:
PAP
Profesor Fal o sytuacji epidemicznej w Polsce w kontekście wariantu omikron
Profesor Fal o sytuacji epidemicznej w Polsce w kontekście wariantu omikronTVN24
wideo 2/21
TVN24Profesor Fal o sytuacji epidemicznej w Polsce w kontekście wariantu omikron

Ubiegłej doby potwierdzono 10 445 nowych zakażeń koronawirusem, cztery osoby z COVID-19 zmarły - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Poinformował również o kolejnych wykrytych przypadkach wariantu omikron.

- Jeżeli spojrzymy na dzisiejsze dane, to są dane oczywiście z weekendu, to jest 10 445 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, cztery osoby przegrały walkę z COVID-19 - poinformował w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dodał, że jest o 34 procent zakażeń więcej niż tydzień temu (o 2660 zakażeń więcej). - Widzimy, że ten trend wzrostowy już od kilkunastu dni się utrzymuje - przyznał. Przed tygodniem, tuż po długim weekendzie związanym ze świętem Trzech Króli, Ministerstwo Zdrowia informowało o 7785 potwierdzonych infekcjach i 19 zgonach z powodu COVID-19.

Średnia liczba potwierdzanych dziennie zakażeń, obliczana na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni, wzrosła do 14 645 i jest najwyższa od Wigilii. Średnia liczba raportowanych każdego dnia ofiar śmiertelnych, również obliczana na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni, wynosi 364.

Wiceminister zdrowia przekazał również, że 611 nowych przypadków to zakażenia nowym wariantem omikron. - Jeżeli procentowo spojrzymy do ilości wykonanych próbek, to jest 16,5 procent wszystkich przebadanych próbek - mówił Kraska. 

Autor:pp\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości