Donald Tusk przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. "Jeśli kochasz, to się szczep"

Autor:
akr
Źródło:
PAP
Donald Tusk przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19
Donald Tusk przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19Twitter/@donaldtusk
wideo 2/20
Twitter/@donaldtuskDonald Tusk przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19

Przyjąłem trzecią, przypominająca dawkę szczepionki przeciw COVID-19 - poinformował szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu, relacjonującym jego wizytę w punkcie szczepień. Były premier oświadczył, że teraz będzie czuł się bezpieczniejszy. Przekazał, że nie musiał nikogo w domu namawiać do przyjęcia preparatu. - Może dlatego, że wszystkim nam na sobie tak bardzo zależy - ocenił. I zaapelował: - Jeśli kochasz, to się szczep.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zamieścił w piątek wieczorem na Twitterze wpis, do którego dołączył krótki film relacjonujący jego szczepienie w punkcie działającym w Szpitalu Południowym w Warszawie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

- Dzisiaj dla mnie ważny dzień, idę na trzecie szczepienie - zapowiedział na początku nagrania lider PO. Wyjaśnił, że ten moment jest dla niego ważny nie tylko dlatego, że będzie czuł się bezpieczniejszy, ale także dlatego, że za chwilę będą mikołajki. - U mnie w domu to jest szczególny dzień, bo najstarszy wnuk nazywa się Mikołaj, więc ma imieniny - wyjaśniał były premier.

- Będziemy się mogli znowu spotkać w pełnym gronie, zaszczepieni - dodał. Tusk mówił też, że nie musiał w domu nikogo namawiać, wszyscy byli przekonani, aby się szczepić. - Może dlatego, że wszystkim nam na sobie tak bardzo zależy - powiedział.

Tusk: właśnie przyjąłem trzecią, przypominająca dawkę

- Domyślacie się, jak bardzo kocham moje dzieci, moje wnuczęta i dlatego jestem taki zadowolony i szczęśliwy, że wszyscy, którzy są uprawnieni, są już zaszczepieni. Ja też właśnie przyjąłem trzecią, przypominająca dawkę - oświadczył Donald Tusk.

Jak mówił, teraz wszyscy razem, całą rodziną, będą mogli przywitać św. Mikołaja i spędzić wspólnie święta. - Jeśli kochasz, to się szczep - zaapelował były premier.

Ministerstwo Zdrowia o zakażeniach i zgonach

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 965 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Resort przekazał też, że zmarło 470 osób chorujących na COVID-19. Liczba aktywnych przypadków, czyli Polaków, którzy aktualnie przechodzą zakażenie, wynosi 447 067 i jest najwyższa od początku epidemii.

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 3 623 452 infekcje, zmarło 85 126 zakażonych. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz po pojawieniu się piątkowych danych ocenił, że dynamika zakażeń "zdecydowanie spada".

Autor:akr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Donald Tusk

Pozostałe wiadomości