TVN24 | Polska

Donald Tusk odpowiada na sugestię zaszczepienia się razem z Jarosławem Kaczyńskim

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24
Niedzielski o trzeciej dawce szczepionki przeciw COVID-19 i szczepieniach przeciwko grypie
Niedzielski o trzeciej dawce szczepionki przeciw COVID-19 i szczepieniach przeciwko grypieTVN24
wideo 2/21
Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce

W pierwszej kolejności szczepione przeciwko koronawirusowi będą osoby z grup priorytetowych. Chęć zaszczepienia się wyraził Jarosław Kaczyński. Były premier i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk odpowiedział na propozycję o możliwość wspólnego zaszczepienia się z prezesem PiS.

Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszyły w Polsce 27 grudnia. Dwa tygodnie temu Michał Moskal, szef gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, zapowiedział, że prezes PiS również podda się szczepieniu.

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk odpowiedział w poniedziałek na sugestię internauty o możliwość zaszczepienia się wspólnie z Jarosławem Kaczyńskim. "Dla dobra sprawy gotów byłbym osobiście ukłuć Pana Prezesa" – napisał na Twitterze były premier i przewodniczący Rady Europejskiej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Wiceminister zdrowia i szef ludowców zaszczepią się w czasie "Faktów po Faktach"

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz zaszczepią się przeciw COVID-19 we wtorek, podczas wieczornego wydania "Faktów po Faktach" w TVN24. Dołączą oni do akcji szczepień, która rozpoczęła się w Polsce 27 grudnia.

Szczepić się będą w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki

Pierwsza dostawa szczepionki na koronawirusa dotarła do Polski z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs w piątek. Transport został rozdzielony do 72 tak zwanych szpitali węzłowych. W nich od niedzieli zaczęły się pierwsze szczepienia przeciw COVID-19. W poniedziałek rano do Warszawy przybyła kolejna dostawa szczepionki przeciw COVID-19, tym razem 300 tysięcy dawek. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki.

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: European Union

Pozostałe wiadomości