TVN24 | Polska

10 milionów kontroli przestrzegania kwarantanny. Policja podała najnowsze dane

TVN24 | Polska

Autor:
js/pm
Źródło:
PAP
305 nowych przypadków koronawirusa
305 nowych przypadków koronawirusaTVN24
wideo 2/4
TVN24305 nowych przypadków koronawirusa

Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce sprawdziliśmy prawie dziesięć milionów razy osoby skierowane na kwarantannę - poinformował w sobotę rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka. Dodał, że tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 73 tysiące osób poddanych kwarantannie.

Rzecznik KGP przekazał, że podczas ostatniej kontroli funkcjonariusze w 863 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, a w 22 przypadkach zwrócono się do nich z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Około 240 policjantów zakażonych koronawirusem

Rzecznik poinformował również, że od początku epidemii około 240 policjantów zostało zakażonych koronawirusem, a 198 wyzdrowiało. - Od początku działań około 3700 funkcjonariuszy było na kwarantannie, obecnie jest ich na kwarantannie 107 – dodał rzecznik KGP.

- Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje, a jednocześnie nie odnotowujemy wzrostu nowych zachorowań - podkreślił i zaapelował: - Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki.

Skontrolowano 320 tysięcy pojazdów komunikacji zbiorowej

- Od momentu wprowadzenia stanu epidemii tylko w związku ze zwalczaniem koronawirusa wykonaliśmy 2 275 771 służb patrolowych, niezależnych od sprawdzenia osób będących na kwarantannie - przekazał.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 17-20 tys. funkcjonariuszy. Dodał, że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów, inspektor sanitarny może wymierzyć karę od 5 do 30 tysięcy złotych.

Policjant podał też najnowsze dane z kontroli w komunikacji zbiorowej. - Skontrolowaliśmy ponad 320 tysięcy pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było ich [kontroli - red.] około 1,4 tysiąca - zaznaczył.

Autor:js/pm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości