Lockdown w kolejnych województwach? Odpowiadają minister i rzecznik rządu

TVN24 | Polska

Autor:
pp
Źródło:
PAP
Lockdown w kolejnych województwach? Minister zdrowia odpowiadaTVN24
wideo 2/35
TVN24Lockdown w kolejnych województwach? Minister zdrowia odpowiada

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek, że "na razie" nie ma żadnej decyzji w sprawie wprowadzenia lockdownu w kolejnych województwach. Pytany o medialne doniesienia w tej sprawie zapewnił, że to "niepotwierdzone informacje". Podobnie wypowiedział się rzecznik rządu Piotr Mueller. - Takiej decyzji jeszcze nie ma - oświadczył i dodał, że przesłanki do jej ewentualnego podjęcia są "nadal analizowane".

Decyzją rządu województwo warmińsko-mazurskie jest jedynym, w którym wprowadzono regionalny lockdown. Radio RMF FM podało w poniedziałek, że podobnymi obostrzeniami mogą zostać wkrótce objęte województwa pomorskie i lubuskie. Zapytany o to minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył podczas konferencji prasowej, że "to są absolutnie niepotwierdzone informacje".

Dodał, że na poniedziałkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego "w ogóle nie było dyskusji dotyczącej tych dwóch województw". - Na razie nie ma żadnej decyzji i te decyzje będą dopiero podejmowane, oczywiście, pod kątem obserwowanych parametrów - zaznaczył Niedzielski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Lockdown na Warmii i Mazurach

Do 14 marca na Warmii i Mazurach obowiązują zaostrzone rygory sanitarne. Ma to związek z utrzymującą się od dwóch tygodni wysoką liczbą zakażeń COVID-19.

W związku z lockdownem nawet najmłodsi uczniowie muszą powrócić do nauki zdalnej, zamknięte są galerie handlowe i hotele oraz kina i teatry. Nie można korzystać z basenów, kortów, zawody i mecze sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

Rzecznik rządu: ogłoszenie ewentualnych decyzji ws. obostrzeń nie wcześniej niż na koniec tygodnia

O ewentualny powrót obostrzeń w niektórych województwach pytany był także rzecznik rządu Piotr Mueller. Potwierdził, że w tej chwili nie ma jeszcze podjętych żadnych decyzji w tej sprawie.

- Dzisiaj pojawiły się informacje medialne, jakoby takie decyzje zostały podjęte. Nie, w tej chwili nadal analizowane są kwestie związane z liczbą zakażeń w całym kraju, obłożenia, jeżeli chodzi o liczbę zajętych łóżek, wykorzystanych respiratorów, badamy też sytuację związaną z udziałem nowych mutacji wirusa w ogólnej liczbie zachorowań – mówił rzecznik rządu.

Rzecznik rządu o decyzji ws. obostrzeńTVN24

Zaznaczył, że dopiero po tych analizach będą podejmowane decyzje. - Natomiast na ten moment nie ma jeszcze zaplanowanego terminu, co do ogłaszania decyzji w zakresie kolejnych terminów, które wynikają z kończącego się w rozporządzeniu terminu obowiązywania obostrzeń. Takiej decyzji jeszcze nie ma. Spodziewam się, że będzie to nie wcześniej niż na koniec tego tygodnia lub początku przyszłego tygodnia - dodał Mueller.

Autor:pp

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: