TVN24 | Polska

Budka: zwróciłem się do prezydenta o pilnie zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

TVN24 | Polska

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP
Budka: zwróciłem się do prezydenta o pilnie zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego
Budka: zwróciłem się do prezydenta o pilnie zwołanie Rady Bezpieczeństwa NarodowegoTVN24
wideo 2/21
TVN24Budka: zwróciłem się do prezydenta o pilnie zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Rząd na forum parlamentu nie robi nic, by rzetelnie informować o tym, co dzieje się, i o swoich planach. Dlatego zwróciłem się do prezydenta Rzeczpospolitej o pilne zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie działań dotyczących zwalczania pandemii - powiedział lider PO Borys Budka na konferencji prasowej w Sejmie. Zaapelował do rządu o przygotowanie projektu ustawy mającej zapewnić ochronę Polakom dotkniętym obostrzeniami.

Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie powiedział, że "rząd na forum parlamentu nie robi nic, by rzetelnie informować o tym, co dzieje się, i o swoich planach" w sprawie działań dotyczących zwalczania pandemii.

- Dlatego zwróciłem się do prezydenta Rzeczpospolitej o pilne zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Przypomnę, że gdy mieliśmy kampanię wyborczą, pan prezydent bardzo chętnie, aktywnie uczestniczył w działaniach dotyczących zwalczania pandemii. (...) Dziś takiej samej aktywności oczekujemy od głowy państwa - powiedział Budka.

Borys BudkaTVN24

Według niego, RBN "to miejsce, gdzie należy uzyskać rzetelną, prawdziwą informację o przyszłych planach rządu, ale również o aktualnej prawdziwej sytuacji w ochronie zdrowia, o tym, czy rząd będzie utrzymywał ten faktyczny lockdown nie przez kilkanaście dni, ale przez długie miesiące, o czym głośno już w tej chwili się spekuluje".

Apel o projekt ustawy mającej zapewnić ochronę Polakom dotkniętym obostrzeniami

Budka zaapelował również do rządu o przygotowanie jeszcze w tym tygodniu projektu ustawy mającej zapewnić ochronę Polakom dotkniętym obostrzeniami. - Tak by zapewnić tym wszystkim, którzy nie mają możliwości zarobkowania, ochronę ich pracowników i ochronę minimum egzystencji - powiedział.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Wskazywał, że państwo powinno być solidarne ze swoimi obywatelami. Podkreślił też, że KO jest gotowa do pracy jeszcze przed świętami.

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości