TVN24 | Polska

Całkowity lockdown? Wiceminister zdrowia: jestem trochę większym optymistą niż profesor Horban

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kab
Źródło:
Polskie Radio
Niedzielski: wyłącznie naszą odpowiedzialnością możemy przełamać trzecią falę epidemiiTVN24
wideo 2/21
TVN24Niedzielski: wyłącznie naszą odpowiedzialnością możemy przełamać trzecią falę epidemii

Kluczowe będą najbliższe dwa tygodnie - mówił w Polskim Radiu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Pytany, czy rząd rozważa scenariusz wprowdzenia pełnego lockdownu, o którym mówił wcześniej główny doradca premiera do spraw COVID-19, odparł, że jest "trochę" większym optymistą niż profesor Andrzej Horban.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Główny doradca premiera do spraw COVID-19 profesor Andrzej Horban powiedział w poniedziałek w Polsat News, że możliwe jest wprowadzenie całkowitego lockdownu. - Bardzo możliwe, że jeżeli już w czwartek lub środę będziemy zbliżali się do tej liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń, to będzie już to nie tylko scenariusz potencjalny, ale scenariusz realny - przyznał.

"Kluczowe najbliższe dwa tygodnie"

Między innyi do tych słów odniósł się we wtorek w Polskim Radiu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Powiedział, że "nowych przypadków jest bardzo dużo", a "pojemność szpitali jest ograniczona".

- Jeśli nie przerwiemy tego łańcucha zakażeń, łańcucha epidemicznego, to rzeczywiście może być poważny problem - dodał.

- Jestem chyba trochę bardziej optymistycznym człowiekiem niż profesor Horban, więc myślę, że kluczowe będą najbliższe dwa tygodnie. Mam nadzieję, że Polacy, widząc ilości nowych zakażeń, będą przestrzegać (zasad - red.). Jestem ufny w mądrość Polaków - powiedział.

Autor:mjz/kab

Źródło: Polskie Radio

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości