TVN24 | Polska

Macierewicz o walce z pandemią: to jest jedyny rząd, który robi to skutecznie

TVN24 | Polska

Autor:
momo/kab
Źródło:
TVN24
Macierewicz o walce z COVID-19: to jest jedyny rząd, który robi to skutecznie
Macierewicz o walce z COVID-19: to jest jedyny rząd, który robi to skutecznieTVN24
wideo 2/7
TVN24Macierewicz o walce z COVID-19: to jest jedyny rząd, który robi to skutecznie

W rzadkiej rozmowie z posłem i wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości Antonim Macierewiczem reporter TVN24 Radomir Wit dopytywał o jego ocenę działań rządu w obliczu czwartej fali koronawirusa. Pytania zadawał w biegu, na sejmowym korytarzu. - To jest jedyny rząd, który robi to skutecznie - powiedział Macierewicz, odnosząc się do strategii polskich władz w walce z pandemią COVID-19.

Jedno z pytań dotyczyło projektu ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Jego założenia przedstawili w środę na konferencji prasowej posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik. Zapytany, czy czy poprze ustawę, Macierewicz odparł: - Pan składa taką ustawę? Tak?

Dziennikarz wskazał, że to projekt jego partyjnych kolegów, na co poseł PiS stwierdził: - A widzi pan, złożyli. To jak się z nią zapoznam, to wtedy chętnie panu odpowiem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Macierewicz o rządowej strategii w walce z koronawirusem

Reporter TVN24 dopytywał także wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości, jak ocenia walkę rządu z pandemią COVID-19. - To jest jedyny rząd, który robi to skutecznie - usłyszał w odpowiedzi. 

Na uwagę, że nie było wcześniej pandemii COVID-19, Macierewicz odparł: - Pan ma rację, ale państwo tak dużo o niej mówicie i tak zasadnicze sprawy, że na tym tle rząd wygląda znakomicie. Dziękuję bardzo.

Po tych słowach poseł PiS zniknął za drzwiami. 

Autor:momo/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości