TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Niedzielski: w najgorszym scenariuszu prognozujemy 140 tysięcy zakażeń dziennie

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Niedzielski: w najgorszym scenariuszu prognozujemy 140 tysięcy zakażeń dziennie
Niedzielski: w najgorszym scenariuszu prognozujemy 140 tysięcy zakażeń dziennieTVN24
wideo 2/21
TVN24Niedzielski: w najgorszym scenariuszu prognozujemy 140 tysięcy zakażeń dziennie

Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że najgorszy scenariusz na luty przewiduje 140 tysięcy wykrytych zakażeń koronawirusem dziennie. - Mamy nadzieję, że ta liczba infekcji będzie się w mniejszym stopniu przekładała na obciążenie infrastruktury szpitalnej - dodał.

W piątek po południu premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim zapowiedzieli kilka zmian dotyczących walki z COVID-19.

Niedzielski: w najgorszym scenariuszu na poziomie 140 tysięcy zakażeń dziennie

Minister Niedzielski mówił o prognozach i przewidywaniach na najbliższe tygodnie. - Mamy za sobą tydzień eksplozji pandemii. Każdy dzień oznaczał pokonywanie kolejnych smutnych wyników. Jest bardzo poważne ryzyko, że wynik z dzisiaj (raportowany we wtorek - red.) przekroczy 40 tysięcy - poinformował szef resortu.

Adam NiedzielskiMinisterstwo Zdrowia

To oznacza - dodał - że "mamy do czynienia z niespotykanym nasileniem pandemii". - Mamy nadzieję, że ta liczba infekcji będzie się w mniejszym stopniu przekładała na obciążenie infrastruktury szpitalnej - zaznaczył.

Jak mówił Niedzielski, "najbliższe tygodnie zweryfikują hipotezy dotyczące tego, w jakim stopniu zakażenia na tak dużą skalę przełożą się na hospitalizacje".

- Eskalacja zakażeń ma wpływ też na to, jak myślimy o scenariuszach, które są przed nami. Wszystkie te scenariusze zakładają, że będziemy mieli apogeum na poziomie 60-70 tysięcy, a w najgorszym scenariuszu na poziomie 140 tysięcy zakażeń dziennie. Albo w połowie, albo na koniec lutego i początek marca - przekazał Niedzielski.

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Zdrowia

Pozostałe wiadomości