MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych

Autor:
kb//now
Źródło:
TVN24, PAP
Od północy obowiązuje zakaz lotów z Wielkiej Brytanii
Od północy obowiązuje zakaz lotów z Wielkiej BrytaniiTVN24
wideo 2/5
TVN24Od północy obowiązuje zakaz lotów z Wielkiej Brytanii

Obecnie podróże mogą wiązać się z licznymi trudnościami takimi jak problem z powrotem do kraju, ograniczenia w ruchu i obowiązek poddania się badaniom lekarskim lub kwarantannie - ostrzegło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zaapelowało we wtorek o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

"Przypominamy, że MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Podróże mogą wiązać się z licznymi trudnościami takimi jak: problem z powrotem do kraju, ograniczenia w ruchu, obowiązek poddania się badaniom lekarskim i/lub kwarantannie" - podkreślił na Twitterze resort dyplomacji.

Szczegółowe informacje na temat sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw można znaleźć na stronie internetowej resortu w zakładce "Informacje dla podróżujących". MSZ zachęca także do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznychShutterstock

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Od północy 22 grudnia obowiązuje zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych między innymi na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Zakaz został wprowadzony przez polskie władze po wykryciu na Wyspach mutacji wirusa SARS-CoV-2.

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Decyzja weszła w życie >>>

Nowe rozporządzenie wydłuża obowiązywanie "starego" rozporządzenia w sprawie zakazu lotów z 7 grudnia 2020 roku do 6 stycznia 2021 roku. W nowych obostrzeniach - do katalogu dziewięciu państw, z których samoloty nie mogą lądować w Polsce - dołączono także Wielką Brytanię i Irlandię Północną.

Lista państw z zakazem lotów obejmuje też: Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Gruzję, Jordanię, Armenię, Kosowo, Macedonię, Serbię, USA - z wyjątkiem lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork. Na liście nie ma krajów z Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen.

Autor:kb//now

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości