TVN24 | Polska

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 dostaną wiadomość od Ministerstwa Zdrowia

TVN24 | Polska

Autor:
momo/adso
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Antyszczepionkowcy i zmiana zdania po trafieniu do szpitala
Antyszczepionkowcy i zmiana zdania po trafieniu do szpitalaTVN24
wideo 2/8
TVN24Antyszczepionkowcy i zmiana zdania po trafieniu do szpitala

Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek wiadomość tekstową od Ministerstwa Zdrowia. Resort będzie zachęcać ich do zaszczepienia się.

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna". SMS-a tej treści otrzyma 900 tysięcy właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19. Wysyłka wiadomości rozpocznie się o godzinie 10.00. SMS-y zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Fala niezaszczepionych"

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja SMS-owa nie będzie ostatnią – tłumaczył minister zdrowia Adam Niedzielski. - Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna taka akcja Ministerstwa Zdrowia. Resort wysłał 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50+, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

Do niedzieli podano w Polsce 41 536 389 dawek różnych szczepionek przeciw COVID-19. Pierwszą dawką wykonano 20 807 234 szczepienia. W pełni zaszczepione są 20 398 724 osoby. Oznacza to, że wciąż niezaszczepionych jest około 17 milionów Polek i Polaków.

Autor:momo/adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości