Polska

Premier Morawiecki przedstawił zmiany w kancelarii

Polska

Premier w poniedziałek na konferencji prasowej przedstawił zmiany w swoim rządzie
Premier w poniedziałek na konferencji prasowej przedstawił zmiany w swoim rządzietvn24
wideo 2/10

Posłanka PiS Joanna Kopcińska nowym rzecznikiem rządu, Marek Suski szefem gabinetu politycznego premiera, Michał Dworczyk szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki przedstawił w poniedziałek zmiany w swoim rządzie.

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, na której poinformował o zmianach w swojej kancelarii.

ZOBACZ RELACJĘ

Posłanka PiS Joanna Kopcińska zostanie nowym rzecznikiem rządu - powiedział w poniedziałek premier. Kopcińska zastąpiła na tym stanowisku Rafała Bochenka.

CZYTAJ WIĘCEJ O JOANNIE KOPCIŃSKIEJ

- Pani rzecznik jest posłem ziemi łódzkiej, jest również członkiem specjalnej komisji sejmowej do spraw badania nieprawidłowości Amber Gold. Jest bardzo aktywnym działaczem społecznym i bardzo się cieszę, że pani minister będzie rzecznikiem rządu - mówił Morawiecki. Dodał, że formalnie zmiany wejdą w życie od wtorku.

Poinformował jednocześnie, że Bochenek pozostanie w KPRM jako minister. - Będzie również współpracował ze mną - dodał premier.

Joanna Kopcińska rzecznikiem rządu
Joanna Kopcińska rzecznikiem rządutvn24
"Do nowego zadania podchodzę odpowiedzialnie"
"Do nowego zadania podchodzę odpowiedzialnie"tvn24

Marek Suski szefem gabinetu politycznego premiera

Marek Suski został szefem gabinetu politycznego premiera. Formalnie Suski, dotąd wiceszef klubu parlamentarnego PiS i członek m.in. sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, obejmie nowe obowiązki we wtorek.

Informując o tym, kto będzie szefem jego gabinetu politycznego, Morawiecki wyraził radość z dołączenia Suskiego do kancelarii premiera.

Podziękował też Elżbiecie Witek, która pełniła tę funkcję w gabinecie Beaty Szydło. Witek wcześniej w poniedziałek została odwołana przez prezydenta ze stanowiska ministra-członka Rady Ministrów.

Marek Suski szefem gabinetu politycznego
Marek Suski szefem gabinetu politycznegotvn24

- Bardzo dziękuję panie premierze za zaufanie, postaram się ze wszystkich sił pracować dla dobra Polski, mam nadzieję, że będę potrafił swoją pracą przysłużyć się do tego, żeby w naszej ojczyźnie było lepiej - powiedział Suski.

Zadeklarował "ciężką pracę i otwartość na współpracę z mediami". - Chcemy pokazywać, co rząd premiera Mateusza Morawieckiego będzie robił, a jestem przekonany, że będzie to bardzo wiele dobrych rzeczy - powiedział Suski.

CZYTAJ WIĘCEJ O MARKU SUSKIM

"Postaram się pracować dla dobra Polski"
"Postaram się pracować dla dobra Polski"tvn24

Michał Dworczyk szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Dotychczasowy wiceminister obrony Michał Dworczyk został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dworczyk zastąpi na tym stanowisku Beatę Kempę.

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować pani minister Beacie Kempie, która zostaje w randze sekretarza stanu i będzie pełniła bardzo ważne funkcje dalej w KPRM. Na to miejsce zdecydowałem się powołać pana Michała Dworczyka, posła ziemi wałbrzyskiej. Pan minister obejmie jutro funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - powiedział premier na konferencji prasowej.

Dworczyk podziękował premierowi oraz "ścisłemu kierownictwu politycznemu partii za zaufanie, którym został obdarzony".

- Ta funkcja to wielki zaszczyt, ale przede wszystkim to jest wyzwanie i zobowiązanie do służby na rzecz Rzeczypospolitej. Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu - powiedział Dworczyk.

Michał Dworczyk szefem KPRM
Michał Dworczyk szefem KPRMtvn24

Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego. Była premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera.

Morawiecki pozostał ministrem rozwoju i finansów, nie zmienili się wtedy również inni ministrowie. Morawiecki zapowiedział, że wraz z kierownictwem politycznym przygląda się pracy wszystkich ministrów, a na drugą część kadencji, zostaną zaproponowane pewne zmiany w rządzie.

"Ta funkcja to wielki zaszczyt"
"Ta funkcja to wielki zaszczyt"tvn24
Premier Morawiecki przemawiał na konferencji "Praca dla Polski"
Premier Morawiecki przemawiał na konferencji "Praca dla Polski"
wideo 2/20

Autor: kb/kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości