Polska

"Kopacz przypomina gospodynię, która jest zabiegana, ale nie wiadomo co zaserwuje"

Polska

"Kopacz przypomina gospodynię, która jest zabiegana, ale nie wiadomo co zaserwuje"
tvn24Andrzej Olechowski był gościem "Piaskiem po oczach"

W Ewie Kopacz uderza jej energia, zaangażowanie, aktywność. Ja mam wrażenie, że mam do czynienia z osobą uczciwą, która się stara. Nie ma w niej jeszcze przywództwa politycznego - powiedział w "Piaskiem po oczach" Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych.

Współzałożyciel PO uważa, że Ewa Kopacz "ma ewidentne zalety". - Uderza jej energia, zaangażowanie, aktywność. Ja mam wrażenie, że mam do czynienia z osobą uczciwą, która się stara. Nie ma w niej jeszcze przywództwa politycznego. Troszkę przypomina gospodynię, która jest zabiegana, zatroskana o szczegóły, ale nie wiadomo co zaserwuje. To jest niepokojące - podkreślił.

Olechowski stwierdził, że nie widzi osoby, która mogłaby zająć miejsce premier na czele partii. - Kopacz jest być może najbardziej wyrazistą twarzą w Platformie. Ona jest jedyną kobietą, która jest przewodniczącą partii. To jest plus. To wszystko, co dobrego powiedziałem o premier nie mogę powiedzieć o partii. Tusk swoim wizerunkiem zasłaniał zły wizerunek partii, Kopacz tego nie robi - ocenił.

Premier ma dołek w rządzeniu?

- Ewa Kopacz ma dołek w premierowaniu - mam nadzieję, że chwilowy. Ja to łączę ze sprawą kopalni. Mam wrażenie, że Polacy zobaczyli słabość. Obywatele zdają sobie sprawę, że jest coś nie tak z górnictwem - powiedział Olechowski.

- Czytałem dzisiaj wywiad z pełnomocnikiem rządu do tych spraw, bo chciałem zrozumieć dlaczego istnieje takie wrażenie, że istnieje potencjał tej umowy i nie byłem w stanie się doczytać. Mam wrażenie, że to porozumienie rządu z górnikami było zamieceniem spraw po dywan. Chciałbym, żeby szło jej dobrze. Nigdy źle nie kibicowałem premierom Polski - stwierdził b. szef MSZ.

Autor: kło/tr/kwoj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości