Kopacz: nie było rozmów o przejściu Rozenka do Platformy

Kopacz: nie było rozmów o przejściu Rozenka do Platformy
tvn24Premier Ewa Kopacz ucina spekulacje dotyczące przejścia Rozenka do PO

- Czasy są wyjątkowo trudne, pracowite, wolałabym twardo stąpać po ziemi i nie być tą, która snuje scenariusze, które są mało realne - w ten sposób premier Ewa Kopacz skomentowała medialne doniesienia o tym, że Andrzej Rozenek miałby przejść do Platformy Obywatelskiej.

Andrzej Rozenek będzie gościem "Faktów o Faktach" o godz. 19.25 w TVN24. Janusz Palikot wystąpi natomiast w "Kropce nad i" o godz. 20.00.

W środę Rozenek złożył rezygnację z funkcji rzecznika, członka zarządu oraz sztabu wyborczego Twojego Ruchu w związku z tym, że klub miał nie płacić za swoich pracowników składek ZUS. W czwartek polityk zapowiedział, że wystąpi z partii. Razem z nim taką deklarację złożyli Sławomir Kopyciński, Marek Poznański i Jacek Najder.

"O chęciach i o zgłoszeniach nic nie wiem"

Po tej decyzji niemal natychmiast pojawiły się spekulacje, że Rozenek przejdzie do PO. Premier Ewa Kopacz ucięła jednak te domysły. - Nie było takich rozmów. Jeśli będą takie rozmowy na pewno się o tym dowiecie - zwróciła się do dziennikarzy.

Dopytywana o to, czy politycy Twojego Ruchu zgłaszali chęć przejścia do PO odparła, że "o chęciach i o zgłoszeniach nic nie wie".

Koło zamiast klubu

Lider TR Janusz Palikot ogłosił, że z klubu poselskiego Twój Ruch wystąpiło 12 posłów, w tym on; co spowodowało, że klub przestał istnieć. Zapowiedział założenie nowego koła poselskiego Ruch Palikota. - W ciągu ostatnich kilku tygodni bez przerwy ktoś mi rzuca kłody pod nogi, próbuje wbić nóż w plecy i sparaliżować moją kampanię - tłumaczył ubiegający się o urząd prezydenta Palikot. Do czwartku klub TR liczył 16 posłów. Rozenek, Kopyciński, Poznański i Najder nie będą tworzyli nowego koła.

Autor: eos/kka/kwoj / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości