Polska

Kopacz na osi Berlin - Paryż. "Pierwsza, nieformalna wizyta"

Polska

Kopacz na osi Berlin - Paryż. "Pierwsza, nieformalna wizyta"
tvn24Pierwsza zagraniczna podróż nowej premier

Premier Ewa Kopacz najpierw odwiedzi Berlin. Prosto ze stolicy Niemiec szefowa rządu uda się do Paryża. Rozmowy z kanclerz Angelą Merkel i prezydentem Francoise Hollande'em będą poświęcone m.in. pakietowi klimatycznemu w kontekście październikowego szczytu UE.

- Polska premier i prezydent Francji będą rozmawiać o sytuacji międzynarodowej w kontekście bezpieczeństwa oraz o bieżących sprawach Unii Europejskiej - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Spotkanie będzie poświęcone również m.in. relacjom dwustronnym, w tym stosunkom gospodarczym między oboma krajami. Rozmowa Kopacz i Merkel, jak informowało CIR w ubiegłym tygodniu, również będzie poświęcona bieżącym kwestiom europejskim, w tym polityce klimatyczno-energetycznej. Omawiane będą także kwestie bezpieczeństwa w związku z sytuacją na Ukrainie, a także relacjom dwustronnym, w tym stosunkom gospodarczym między Polską i Niemcami.

- Będzie to pierwsza, nieformalna wizyta premier Kopacz w Berlinie i Paryżu. Będziemy dyskutowali o unijnej agendzie, nie tylko o szczycie klimatycznym. Będziemy rozmawiali o tym, jak pobudzać unijną gospodarkę, aby szybciej wyszła z kryzysu, będziemy też pewnie rozmawiali o unii energetycznej, a także o stosunkach bilateralnych - powiedział minister ds. europejskich Rafał Trzaskowski.

Autor: mk//gak / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości