Polska

Kopacz dziś w "Faktach po Faktach". Szydło jutro w "Jeden na jeden"

Polska

Aktualizacja:
[object Object]
Beata Szydło i Ewa Kopacz na konwencjach swoich partiitvn24
wideo 2/21

Obecna szefowa rządu i jej rywalka do tego stanowiska będą gośćmi TVN24. Premier Ewa Kopacz wystąpi w "Faktach po Faktach", na które zapraszamy dziś o godz. 19.20. W poniedziałek o godz. 7.30 w "Jeden na jeden" gościem będzie z kolei Beata Szydło (PiS).

Po emocjonującej sobocie premier Ewa Kopacz i kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło wystąpią w TVN24.

To najprawdopodobniej jedna z nich po jesiennych wyborach stanie na czele rządu i wyznaczy polityczne cele dla Polski.

Co obiecuje Ewa Kopacz?

Wzrost płacy minimalnej, rozwiązanie problemu umów "śmieciowych", budżety obywatelskie na każdym szczeblu samorządu - to tylko niektóre elementy nowego programu Platformy Obywatelskiej, które przedstawiła na sobotniej konwencji szefowa tej partii premier Ewa Kopacz.

Stwierdziła, że chce wygrać jesienne wybory parlamentarne, przeprosiła za błędy polityków PO.

Kopacz wezwała też w sobotę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do debaty na temat "dobrych zmian dla Polski". Zapowiedziała ponadto, że oprócz parytetu płci na listach PO do Sejmu uwzględni także parytet wieku. Zadeklarowała, że chciałaby, aby w przyszłym klubie Platformy było jak najwięcej osób młodych. Szefowa rządu przedstawiła skład zespołu, który opracuje szczegółowe propozycje programowe. Cały nowy program ma być gotowy na początku września, a przedtem skonsultowany z obywatelami.

Wbrew zapowiedziom Kopacz nie przedstawiła szefa sztabu, który pokieruje kampanią parlamentarną PO. Kidawa-Błońska zapowiedziała, że stanie się to w poniedziałek. Wówczas też prawdopodobnie zaprezentowany zostanie nowy rzecznik rządu, którym ma być młody poseł PO Cezary Tomczyk.

Co obiecuje Beata Szydło?

Wcześniej w sobotę swoją konwencję miało Prawo i Sprawiedliwość. Prezes PiS, Jarosław Kaczyński poinformował na niej, że kandydatką partii na premiera będzie Beata Szydło, wiceprzewodnicząca PiS i szefowa sztabu Andrzeja Dudy w niedawnych wyborach prezydenckich.

Według Kaczyńskiego, Beata Szydło spełnia wszystkie warunki i odpowiada wszystkim oczekiwaniom. - Jest uczciwa, pracowita, rzetelna; jest młoda, ale jest dojrzała jednocześnie. Ma dwóch dorosłych synów, jest żoną. Mimo ogromnych obciążeń ciągle prowadzi dom. Można o niej powiedzieć, że jest jednocześnie zupełnie niezwykłą, a jednocześnie zwykłą polską kobietą. Jestem głęboko przekonany, że jej wewnętrzna siła, jej uczciwość, jej determinacja, ale także jej ciepło przekona do nas bardzo wielu spośród tych, którzy dziś jeszcze nie są przekonani; że da nam szansę na wielkie zwycięstwo - mówił.

Sama Szydło zapowiedziała obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku i program dofinansowania dla rodzin - 500 zł na każde dziecko.

- Przyjmuję te deklaracje, jakie składał pan prezydent Andrzej Duda w swojej kampanii, jako swoje - podkreśliła.

Na rozmowę z premier Ewą Kopacz zapraszamy do "Faktów po Faktach" w niedzielę 21 czerwca w TVN24 o godzinie 19.20. Rozmowa z Beatą Szydło w poniedziałek 22 czerwca o godzinie 7.30 w "Jeden na jeden".

[object Object]
Antoni Macierewicz komentuje zwycięstwo wyborcze PiS (wypowiedź z 26 października)tvn24
wideo 2/20

Autor: eos,pk//rzw / Źródło: tvn24.pl, PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości