Polska

Konwent Seniorów ws. audytu delegacji posłów. Po południu decyzja

Polska

Aktualizacja:

W celu podjęcia stanowczych decyzji ws. audytu podróży zagranicznych posłów - tak Radosław Sikorski zapowiada dzisiejszy Konwent Seniorów. Około godziny 16 dowiemy się, jakie decyzje zapadły.

Jak w poniedziałek Sikorski napisał na Twitterze, Konwent ma podjąć stanowcze decyzje dotyczące systemu rozliczeń podróży zagranicznych posłów.

Na środę zwołałem Konwent Seniorów celem podjęcia stanowczych decyzji ws. audytu podróży zagranicznych posłów i zmiany systemu rozliczania.— Radosław Sikorski (@sikorskiradek) listopad 10, 2014

Inicjatywa marszałka Sejmu to pokłosie kontrowersji wokół służbowego wyjazdu trzech posłów PiS - Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego - do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Kilkanaście tysięcy zaliczki na delegację

Media donosiły, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu. Media informowały ponadto, że posłowie wzięli na tę podróż kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi. W poniedziałek Hofman, Kamiński i Rogacki zostali usunięci z PiS. Według mediów lot do Madrytu był podróżą służbową, posłowie występowali jako delegacja polskiego parlamentu na Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Jak wynika z informacji przesłanej przez sekretarza Zgromadzenia - o czym w poniedziałek mówił w RMF FM szef MAC Andrzej Halicki - politycy PiS opuścili spotkanie zaraz po podpisaniu listy obecności, odmówili przyjęcia materiałów dotyczących tego spotkania i nawet nie weszli do sali obrad. Z kolei Radio Zet poinformowało, że gdy posłowie PiS dostali zgodę Sejmu na przejazd samochodami do Madrytu, od dwóch tygodni mieli już zakupione bilety tanich linii lotniczych dla ośmiu osób. Posłowie mówili, że zaliczkę zwrócili.

Autor: eos//gak / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości